Nekonečný lockdown a situácia sa zhoršuje -ako ďalej

20. februára 2021, slavdan999, Nezaradené

Neviem ako Vy, ale mám po krk byť zatvorená doma, teda okrem cesty do práce a obchodu. Situácia sa však napriek prijatým garnitúrnym opatreniam zhoršuje, a to máme lockdown od decembra. Nemám však pocit, teda okrem zavretých obchodov malých živnostníkov, ktorí sú už aj tak na pokraji krachu, ak to ešte úplne nevzdali, že žiadny lockdown sa nekoná. Na cestách áut z iných okresov neúrekom, križovatky zaplnené autami, a ľudia po vonku s rúškami, akoby sa nič nedialo.

Chcem tým povedať, že akosi zlyháva kolektívne uvedomenie si, že ak chceme mať pozitívny výsledok v zmysle zlepšenia situácie, aj keď to znie frustrujúco, nedá sa to robiť ako ignorovanie situácie, ktorá tu je.

Už sme požiadali o pomoc zahraničie, áno, takto ďaleko, neviem ako, sme sa dostali až sem, ale teda niečo nie je v poriadku!!!

Chápem, že byť nútení byť zavretí doma frustruje väčšinu z nás, ale ako pozorujem, asi to nie každý dáva.

O vláde snáď nie je treba ani písať, keďže nie sú schopní si zrátať dva a tri a prijať nové, účinnejšie opatrenia. Nekonečný lockdown, viac úmrtí v nemocniciach asi aj hlúpy vidí, že toto nie je cesta, ktorá nás povedie k víťazstvu. To mi chce Matovič povedať, že máme byť zavretí doma neobmedzene?

Táto situácia je naozaj neúnosná pre mnohých, ktorí potrebujú žiť v spoločnosti, najmä deti, ktoré sú nútené mať online výuku a vidno na nich obrovský kus frustrácie z toho, že sú už unavené, vyčerpané. Rovnako, ako ich rodičia.

Kovid automat, kto toto vymyslel? Ja už si myslím, že aj Boh sa už nemôže dívať na to, čo tu súčasná vláda stvára a snáď nás ochráni aspoň tým očkovaním, ktoré je riešením asi tak, ako keď zlomené srdce obviažete gázou.

Zrejme by to nebolo ľahké pre žiadnu vládu robiť pandemické rozhodnutia, len tu sme v akomsi diablovom kolotoči, keď evidentne súčasný „naoko“ lockdown už nič pozitívne neprináša.