Založ si blog

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým.

Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto dianie týka? Ľudskosť je potrebná, ak sa vieme empaticky vcítiť do ľudí, ktorí sú najviac poznačení vojnou a sú v nej nevinne. Pomoc je na mieste tam, kde vidíme, že sme zlepšili situáciu tých, ktorí to najviac potrebovali.

Minca má vždy dve strany, ak chceme vidieť iba tú jednu, nevieme sa na situáciu pozrieť objektívne.

Verím tomu, že aj samotní Slováci, najmä po ťažko skúšanom období si zaslúžia pozornosť v domácej krajine, ktorá „nie je tak bohatá, aby si mohla dovoliť kupovať lacné veci“.

Koľko ľudí na Slovensku zostalo bez práce? Koľkým sa situácia zhoršila, pretože museli vynakladať silu tam, kde za štandardných okolností by sa dala vymeniť za oddych a harmóniu?

Čo ma prekvapilo najviac, je laserovo osvetlený Bratislavský hrad vlajkou Ukrajiny. Nech kdekoľvek inde svieti ukrajinská vlajka, avšak na symbole hlavného mesta mi to príde značne cez čiaru.

Akú identitu a národné povedomie budujeme svojim deťom? Že sme síce solidárni a súcitní, avšak s tým, že vieme, kto sme a kto nie sme.

Inteligencia národa vyjadrená účasťou na referende

22.01.2023

Čím je človek starší, tým je skúsenejší a múdrejší, ako sa vraví, a pravdupovediac je to aj pravda. Byť občanom štátu detto. Ak niekto nahliadne do minulosti úspešnosti referend na Slovensku, zdá sa, že sme múdrejší a skúsenejší iba o účasť v Európskej únii. Čerpáme z nej ekonomické injekcie, avšak kritériá bonusu často ani nesplníme. Čím to asi bude? Do [...]

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Príležitosť voľby

03.03.2022

Nikdy viac, ako v takto ťažko kritických časoch, si máme možnosť uvedomiť, čo je v živote to najdôležitejšie a podstatné. Zrazu sa nám naše vnútorné boje, krivdy a zášť zdajú akési malicherné v porovnaní s tým, čo sa deje v celosvetovom meradle. Cítime, že nám akosi dochádza dych, pri pomyslení na spôsoby myslenia, postoje, názory, ktoré sme mali akosi [...]

Kaczynski lech

Poľská vláda čelí kritike za spochybnenie ruskej stopy v Kaczyňského kauze

19.04.2024 23:16

Letecké nešťastie sa odohralo 10. apríla 2010 pri meste Smolensk na západe Ruska.

Navaľná

Julija Navaľná prevzala nemeckú Cenu za slobodu médií

19.04.2024 21:51

Manželia Navaľní dostali toto ocenenie "za odvahu prejavenú v hnutí odporu a za odvážny a nenásilný boj proti brutálnej diktatúre v Rusku"

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 113119x
Priemerná čítanosť článkov: 2175x

Autor blogu

Kategórie