Založ si blog

Príležitosť voľby

Nikdy viac, ako v takto ťažko kritických časoch, si máme možnosť uvedomiť, čo je v živote to najdôležitejšie a podstatné.

Zrazu sa nám naše vnútorné boje, krivdy a zášť zdajú akési malicherné v porovnaní s tým, čo sa deje v celosvetovom meradle. Cítime, že nám akosi dochádza dych, pri pomyslení na spôsoby myslenia, postoje, názory, ktoré sme mali akosi zautomatizované, sú konfrontované pochybnosťami a otázkou budúceho prežitia. Keď sme zrazu nahí pred samými sebou a hľadáme odpovede na otázky, na ktoré odpovede by sme ani zďaleka neboli pomysleli.

Precitneme v oscilácii hodnôt, kde nám vychádza jednoznačná odpoveď: Láska, mier a spolupatričnosť je svet, v akom chceme žiť a táto situácia nám to krásne zrkadlí. Inak svet nemá šancu prežiť, evolúcia vedomia je nutná na všetkých úrovniach ľudského myslenia, cítenia a konania.

Chyťme sa preto príležitosti tvoriť nový svet a nenechajme sa zastrašiť kotlíkom emócií, ktoré sa varia vo svete.

Práve teraz máme tú jedinečnú možnosť uvedomiť si, kam a ako ako ľudstvo chceme kráčať.

Nič viac, nič menej:-!

Zdroj obrázka: https://www.pexels.com/photo/person-hand-reaching-body-of-water-296282/

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

Hudba života v časoch, aké dokážeme zahrať

19.02.2022

Život hrá melódiu, ktorú chceme počuť. Máte radi veselú, inšpiratívnu alebo nostalgickú platňu, ktorá sa vám neustále opakuje? Aj takto sa nám duša prihovára, stačí sa naladiť na strunu melódie. Všetky krásne, majestátne diela vznikli z hĺbky poznania vlastného uvedomenia a prezrenia, kde sme stretli reč našej duše. V jej strede, vo svetle a pravde, ktorá [...]

Romania NATO Chief

Spojenci podpísali prístupové protokoly Fínska a Švédska o vstupe do NATO

05.07.2022 12:01

Na tlačovej konferencii v Bruseli to oznámil generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Posolstvo sv. Cyrila a sv. Metoda je nadčasové a univerzálne

05.07.2022 11:04

Prezidentka pripomenula, že svätý Cyril a svätý Metod sprostredkovali našim predkom vieru a vzdelanosť, teda základné hodnoty, na ktorých dodnes stojí naša civilizácia.

Eiffelova veža

Eiffelová veža je prežratá hrdzou a potrebuje kompletnú opravu, tvrdí uniknutá správa

05.07.2022 10:35

Spoločnosť SETE, ktorá Eiffelovú vežu prevádzkuje, sa ju zdráha uzavrieť na dlhšiu dobu pre stratu príjmov, o ktoré by prišla, ak by vežu nenavštevovali turisti.

MiG 29

Česi a Poliaci zvládnu chrániť slovenské nebo zo svojich letísk

05.07.2022 07:55

České a poľské stíhačky budú pri dočasnej ochrane vzdušného priestoru Slovenska štartovať prednostne zo základní vo svojich krajinách.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 94839x
Priemerná čítanosť článkov: 1860x

Autor blogu

Kategórie