Založ si blog

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána.

Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“?

Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam symbolicky napísané, aby sme nezabúdali pri každom našom čine si spomenúť na vieru v Ježiša a čo by urobil v danom momente snažiac sa nás navigovať láskavým smerom a odvrátiť sa od pokušenia, ktoré ponúka svet okolo nás.

Otázka teda znie: „Čo by Ježiš urobil?“ Ak danú sugestívnu otázku presunieme do súčasnosti, veríte, že Ježiš by v dnešných časoch konal tak, ako sa žilo v dobe, ktorú vtedy obýval?

Myslím si, že by dobrovoľne netrpel a nedal sa mučiť, vo viere a v obeti láskavému svetlu Božiemu, ale rozhodne by konal vo viere pomôcť ľudstvu zakoreniť v dušiach právo na svoj svetonázor, vyznanie, vieru v ľudstvo a jeho evolúciu a pričinil by sa o šírenie ľudskosti a mravnosti vo a do všetkých ľudských odtieňov. Veril by, že nič nie je stratené, ale že ľudstvo žije presne tak, aká je jeho sila viery.

Nádej zomiera posledná je krásne povedané, priam pravdivé. Nevyčítajme si, že ľudstvo duchovne upadlo, ale že existuje sila, ktorá aj v mene Ježiša mení dobu pre jej lepšie začiatky a všetci môžeme prispieť svojím svetlom v nás niesť poslanie, ktoré nám ukázal Ježiš. Už by nebol príliš odsudzujúci, avšak láskavý a milujúci aj tých, ako vravel: „Milujme svojich nepriateľov!“ , pretože vtedy dokážeme milovať všetkých okolo nás a sami seba tým nevynímajúc.

Zdroj obrázka: https://liptkokava.ecavlos.sk/archiv/2021/velka-noc-najstarsi-najvyznamnejsi-krestansky-sviatok/

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

Príležitosť voľby

03.03.2022

Nikdy viac, ako v takto ťažko kritických časoch, si máme možnosť uvedomiť, čo je v živote to najdôležitejšie a podstatné. Zrazu sa nám naše vnútorné boje, krivdy a zášť zdajú akési malicherné v porovnaní s tým, čo sa deje v celosvetovom meradle. Cítime, že nám akosi dochádza dych, pri pomyslení na spôsoby myslenia, postoje, názory, ktoré sme mali akosi [...]

Hudba života v časoch, aké dokážeme zahrať

19.02.2022

Život hrá melódiu, ktorú chceme počuť. Máte radi veselú, inšpiratívnu alebo nostalgickú platňu, ktorá sa vám neustále opakuje? Aj takto sa nám duša prihovára, stačí sa naladiť na strunu melódie. Všetky krásne, majestátne diela vznikli z hĺbky poznania vlastného uvedomenia a prezrenia, kde sme stretli reč našej duše. V jej strede, vo svetle a pravde, ktorá [...]

Robert Fico

Fico je formálne čistý. Pomôže mu to k navráteniu dôvery?

29.11.2022 22:00

Čo zrušenie obvinenia v kauze Súmrak znamená pre dôveru v spravodlivosť? A ako ovplyvní politické dianie v krajine?

káčer

Káčer: Aliancii sa zbrane nemíňajú, Ukrajinu musí ďalej všestranne podporovať

29.11.2022 20:11

Potvrdil, že na schôdzke sa bude rokovať aj o možnom prijatí Ukrajiny do NATO.

Armáda / Vojak / Ruskí vojaci /

Do Kazachstanu ušli pred mobilizáciou nielen státisíce Rusov, ale aj miliardy rubľov

29.11.2022 18:34

Väčšina Rusov, ktorí prišli do Kazachstanu po vyhlásení mobilizácie, krajinu už aj opustila.

irán

Pri protestoch v Iráne zabili vojaci už 448 ľudí vrátane 60 detí

29.11.2022 18:19

Údaj nezahŕňa členov bezpečnostných síl, dodala organizácia Iran Human Rights.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 99991x
Priemerná čítanosť článkov: 1961x

Autor blogu

Kategórie