Založ si blog

Školenia efektívnej komunikácie/elementárnej komunikácie v parlamente

Online vláda zasadá ako v modernej dobe trendov, a badať, že ani tu sa nevyhnú komunikačným bariéram, ktoré je možné počuť vo zverejnení nahrávky z online mítingu.

Údajne na online brífingu pán Sulík povedal, že súhlasí s celoplošným testovaním, pričom tam jasne odznelo z reči premiéra: testovanie v najviac zasiahnutých okresoch. Neviem teda, ako je pán Matovič zrelý na dedukciu a syntézu komunikovaných slov a verbálnych reakcií, no čosi mi nahovára, že nie je schopný počúvať s porozumením.

Dedukuje závery, ktoré má odsúhlasené v hlave ako riešenia pre národ, len problém je ten, že azda rozumie iba sebe samému a tak má pocit, že s ním všetci súhlasia. Dostávame sa teda ku koreňu problému, kde schopnosť efektívne komunikovať, kam patrí v prvom rade diskusia a schopnosť klásť relevantné otázky, nášmu premiérskemu rečníkovi chýba. Pričom kurzy efektívnej komunikácie sú široko dostupné a dokonca sa o nich prednáša aj na vysokej škole. Dozaista pán premiér nemal na toto čas, keďže počas vysokej školy tvrdo pracoval, a podnikal a preto nemal čas na vlastnú produkciu diplomovej práce.

Keďže sedieť v parlamente a byť vo vláde, schopnosť rozhodovať za národ, znamená širokú spoločenskú, ba i politickú zodpovednosť, chýba mi u premiéra schopnosť hlbšej sebareflexie v zmysle, či tomu, čo hovorím, rozumejú iní a naopak.

Ako teda chce rozhodovať, keď sa v tom cíti na všetko sám a iní sú problematickí, vinní, a nezáleží im na ľuďoch ako jemu? Stačilo by iba oprášiť komunikačné pravidlá, ktoré jednoznačne vysvetľujú, že ak som si nie istý tým, čo hovorí komunikačný partner, tak kladiem otázky. Nevediem monológy. Čudujem sa, že to pánovi „M“ zatiaľ nikto nevysvetlil a nenavrhol mu preto absolvovať aspoň základný kurz efektívnej komunikácie.

Ale to by muselo však zájsť ďalej, pretože osoba, ktorá sa nechá počuť, že odovzdá magisterský titul (o tom v ďalšom blogu), až keď ho odovzdá minister školstva, je prinajmenšom osobnostne nezrelá robiť zásadné rozhodnutia nieto za seba, ale i za národ.

Ako dokáže prijímať efektívne rozhodnutia pre spoločnosť, keď nedokáže prezentovať vlastné postoje k téme odobrania vysokoškolského titulu?

Zatiaľ viem, že sa zhodol so Sulíkom na tom, že sa DOHODNÚ!

Prajem mu veľa šťastia, len aby to netrvalo dlho, lebo v hre sú ľudské životy!

Inteligencia národa vyjadrená účasťou na referende

22.01.2023

Čím je človek starší, tým je skúsenejší a múdrejší, ako sa vraví, a pravdupovediac je to aj pravda. Byť občanom štátu detto. Ak niekto nahliadne do minulosti úspešnosti referend na Slovensku, zdá sa, že sme múdrejší a skúsenejší iba o účasť v Európskej únii. Čerpáme z nej ekonomické injekcie, avšak kritériá bonusu často ani nesplníme. Čím to asi bude? Do [...]

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie priletia prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prídu dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Atentát na Trumpa bol najväčším zlyhaním za desaťročia, povedala šéfka Tajnej služby

22.07.2024 17:05, aktualizované: 17:29

Pred jedným z výborov americkej Snemovne reprezentantov to uviedla šéfka služby Kimberly Cheatleová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 116933x
Priemerná čítanosť článkov: 2249x

Autor blogu

Kategórie