Založ si blog

Život statusmi na sociálnych médiách

Twitter celkom zrušil konto dosluhujúcemu americkému prezidentovi a Facebook mu konto pozastavil do ukončenia jeho funkčného obdobia.

Americký prezident to berie dokonca ako spisahanie. Akoby mu zobrali ducha svätého. On totiž žije verejným vyhlasovaním svojich postojov na sociálnych sieťach. Verí, že má týmto spôsobom života obrovský vplyv na masy ľudí, niečo, ako keď dieťa dostane svoju odmenu vo forme niečoho, čo ho ukľudní. Cumeľ, med, čokoláda alebo niečo, bez čoho proste nebude.

Narcizmus je nevyliečiteľná porucha osobnosti. Ľudia, ktorí ňou trpia, dávno zabudli, že sú vlastne ľuďmi z mäsa a kostí. Stratili zdravý úsudok sebareflexie a príčinu problémov vidia vo vonkajšom svete, ľuďoch, situáciách, sprisahaní, len nie v nich samotných. Samoľúbosť prerástla do obludných rozmerov nemerateľnej kvantity.

Isto to vidíme aj u našich vládnych predstaviteľov, miestnych predstaviteľov, ktorí majú statusy ako formu osobnej propagandy. Premiér sa dokonca týmto statusom rozlúčil aj s generálom Lučanským, to bola tá jeho pomyslená bodka. Proste to prežil na statuse. Čo viac na to povedať?

Sociálne siete sú v súčasnosti dobrá forma propagandy, až do okamihu, kým nezačnú preberať kontrolu nad našimi životmi. Do chvíle, keď sa s nimi stotožníme natoľko, že uveríme, že sú našou realitou, naším životným priestorom.

O negatívnych stránkach ani netreba viac hovoriť. Dezinformácie, lži, bludy, konšpirácie, nenávistné komentáre, falošné profily, každý si tam nájde svoj súlad i nesúlad.

Tí, ktorí takto ešte nežijú, si veľmi vážim. Je dobré mať equilibrium vo veciach, aby nám neprerástli cez hlavu do tej miery, že stratíme kontakt s realitou.

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

Príležitosť voľby

03.03.2022

Nikdy viac, ako v takto ťažko kritických časoch, si máme možnosť uvedomiť, čo je v živote to najdôležitejšie a podstatné. Zrazu sa nám naše vnútorné boje, krivdy a zášť zdajú akési malicherné v porovnaní s tým, čo sa deje v celosvetovom meradle. Cítime, že nám akosi dochádza dych, pri pomyslení na spôsoby myslenia, postoje, názory, ktoré sme mali akosi [...]

Valentyna Kondratievová / Vojna na UA / Zranenie / Bolesť / Spravodlivosť /

Amnesty International chce preveriť svoju správu o Ukrajine

13.08.2022 22:16

Ľudskoprávna organizácia vo svojej správe týkajúcej sa Ukrajiny tvrdila, že ukrajinská armáda ohrozuje civilistov tým, že si vytvára základne a manipuluje so zbraňami v obývaných oblastiach.

Abdal Fattáh Sísí

Egyptský parlament schválil zmeny vo vládnom kabinete, mení sa 13 ministrov

13.08.2022 21:04

Ide o prvú výraznejšiu zmenu vo vláde od roku 2019.

Autonehoda

Vodič taxislužby pod vplyvom alkoholu havaroval, zraneniam podľahol

13.08.2022 18:45

Nehoda sa odohrala na popradskej ceste, ku ktorej došlo v piatok večer. Popradčan Pri nehode sa ďalšie dve osoby zranili ľahko.

Prague Pride

Do pochodu festivalu Prague Pride sa zapojilo asi 55-tisíc ľudí

13.08.2022 17:54

Festival Prague Pride sa naposledy konal v roku 2019. V nasledujúcich dvoch rokoch bol zrušený z dôvodu pandémie koronavírusu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 96728x
Priemerná čítanosť článkov: 1897x

Autor blogu

Kategórie