Založ si blog

Život statusmi na sociálnych médiách

Twitter celkom zrušil konto dosluhujúcemu americkému prezidentovi a Facebook mu konto pozastavil do ukončenia jeho funkčného obdobia.

Americký prezident to berie dokonca ako spisahanie. Akoby mu zobrali ducha svätého. On totiž žije verejným vyhlasovaním svojich postojov na sociálnych sieťach. Verí, že má týmto spôsobom života obrovský vplyv na masy ľudí, niečo, ako keď dieťa dostane svoju odmenu vo forme niečoho, čo ho ukľudní. Cumeľ, med, čokoláda alebo niečo, bez čoho proste nebude.

Narcizmus je nevyliečiteľná porucha osobnosti. Ľudia, ktorí ňou trpia, dávno zabudli, že sú vlastne ľuďmi z mäsa a kostí. Stratili zdravý úsudok sebareflexie a príčinu problémov vidia vo vonkajšom svete, ľuďoch, situáciách, sprisahaní, len nie v nich samotných. Samoľúbosť prerástla do obludných rozmerov nemerateľnej kvantity.

Isto to vidíme aj u našich vládnych predstaviteľov, miestnych predstaviteľov, ktorí majú statusy ako formu osobnej propagandy. Premiér sa dokonca týmto statusom rozlúčil aj s generálom Lučanským, to bola tá jeho pomyslená bodka. Proste to prežil na statuse. Čo viac na to povedať?

Sociálne siete sú v súčasnosti dobrá forma propagandy, až do okamihu, kým nezačnú preberať kontrolu nad našimi životmi. Do chvíle, keď sa s nimi stotožníme natoľko, že uveríme, že sú našou realitou, naším životným priestorom.

O negatívnych stránkach ani netreba viac hovoriť. Dezinformácie, lži, bludy, konšpirácie, nenávistné komentáre, falošné profily, každý si tam nájde svoj súlad i nesúlad.

Tí, ktorí takto ešte nežijú, si veľmi vážim. Je dobré mať equilibrium vo veciach, aby nám neprerástli cez hlavu do tej miery, že stratíme kontakt s realitou.

Inteligencia národa vyjadrená účasťou na referende

22.01.2023

Čím je človek starší, tým je skúsenejší a múdrejší, ako sa vraví, a pravdupovediac je to aj pravda. Byť občanom štátu detto. Ak niekto nahliadne do minulosti úspešnosti referend na Slovensku, zdá sa, že sme múdrejší a skúsenejší iba o účasť v Európskej únii. Čerpáme z nej ekonomické injekcie, avšak kritériá bonusu často ani nesplníme. Čím to asi bude? Do [...]

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

Kaczynski lech

Poľská vláda čelí kritike za spochybnenie ruskej stopy v Kaczyňského kauze

19.04.2024 23:16

Letecké nešťastie sa odohralo 10. apríla 2010 pri meste Smolensk na západe Ruska.

Navaľná

Julija Navaľná prevzala nemeckú Cenu za slobodu médií

19.04.2024 21:51

Manželia Navaľní dostali toto ocenenie "za odvahu prejavenú v hnutí odporu a za odvážny a nenásilný boj proti brutálnej diktatúre v Rusku"

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 113116x
Priemerná čítanosť článkov: 2175x

Autor blogu

Kategórie