Založ si blog

Elita siahajúca na dno a prapôvodné sa stáva elitným

Tak trochu som sa chcela pohrať s nadpisom, keďže názov je veľmi všeobecný, o to viac predstáv v nás vie vyvolať. Pretože ľudská fantázia nemá hraníc. Aj to som chcela vyprovokovať.

Viac menej alebo dokonca naopak, ľudí preciťuje, že logá, drahé značky, nafúkaní vodcovia, hry o moc plné ego mánie, dosiahli svoj vrchol a pre obyčajné tvorstvo sú čoraz menej zaujímavé. Výnimkou sú azda extrémisti, ktorí tiež síce tušia, že niečo sa mení, len sa nevedia akosi duševne usadiť.

Vždy sa hlboko pousmejem, keď vidím drahé limuzíny vyzerajúce ako obrnený transportér, ľudia sediaci v nich tváriaci sa vážne, ba priam akoby svet bol gombička, dozaista v takom aute, niet sa čo čudovať. Aj keď niet čomu, po pravde.

Taktiež kampane prezidentov, ktorým by ste rozumeli aj keby ste vypli zvuk, že sú vlastne bezduchým prednesom plným balastu, ktorému verí iba ten, kto si nie je istý svojím zdravým rozumom.

Elita alebo nazveme ich vyvolení, samozvaní, pomaly ale isto chápu, že ich svet sa rúca ako domček z karát. A tak neváhajú sa chytať i posledných slamiek, ktoré zostali nad hladinou. Posledné výkriky, vyhrážky, ľstivé praktiky, aby aspoň ani o mililiter nespadla ich mienka o sebe.

A tak plebs pomaly sa prebúdza k vedomiu, že každý svojím postojom dáva silu hlavne sebe a tým, ktorých si vyberie. Ak už naozaj sa prebudia z kŕča vodcov, ktorých dogmaticky sledujú, snáď sa nadýchnu čerstvého vzduchu a uvidia svetlo a sever.

Spoznajú, akú neuveriteľnú moc môžeme mať nad svojím životom a porovnať si, koľko moci skutočne odovzdávame tým „iným“!

Inteligencia národa vyjadrená účasťou na referende

22.01.2023

Čím je človek starší, tým je skúsenejší a múdrejší, ako sa vraví, a pravdupovediac je to aj pravda. Byť občanom štátu detto. Ak niekto nahliadne do minulosti úspešnosti referend na Slovensku, zdá sa, že sme múdrejší a skúsenejší iba o účasť v Európskej únii. Čerpáme z nej ekonomické injekcie, avšak kritériá bonusu často ani nesplníme. Čím to asi bude? Do [...]

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie priletia prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prídu dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Atentát na Trumpa bol najväčším zlyhaním za desaťročia, povedala šéfka Tajnej služby

22.07.2024 17:05, aktualizované: 17:29

Pred jedným z výborov americkej Snemovne reprezentantov to uviedla šéfka služby Kimberly Cheatleová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 116941x
Priemerná čítanosť článkov: 2249x

Autor blogu

Kategórie