Založ si blog

Elita siahajúca na dno a prapôvodné sa stáva elitným

Tak trochu som sa chcela pohrať s nadpisom, keďže názov je veľmi všeobecný, o to viac predstáv v nás vie vyvolať. Pretože ľudská fantázia nemá hraníc. Aj to som chcela vyprovokovať.

Viac menej alebo dokonca naopak, ľudí preciťuje, že logá, drahé značky, nafúkaní vodcovia, hry o moc plné ego mánie, dosiahli svoj vrchol a pre obyčajné tvorstvo sú čoraz menej zaujímavé. Výnimkou sú azda extrémisti, ktorí tiež síce tušia, že niečo sa mení, len sa nevedia akosi duševne usadiť.

Vždy sa hlboko pousmejem, keď vidím drahé limuzíny vyzerajúce ako obrnený transportér, ľudia sediaci v nich tváriaci sa vážne, ba priam akoby svet bol gombička, dozaista v takom aute, niet sa čo čudovať. Aj keď niet čomu, po pravde.

Taktiež kampane prezidentov, ktorým by ste rozumeli aj keby ste vypli zvuk, že sú vlastne bezduchým prednesom plným balastu, ktorému verí iba ten, kto si nie je istý svojím zdravým rozumom.

Elita alebo nazveme ich vyvolení, samozvaní, pomaly ale isto chápu, že ich svet sa rúca ako domček z karát. A tak neváhajú sa chytať i posledných slamiek, ktoré zostali nad hladinou. Posledné výkriky, vyhrážky, ľstivé praktiky, aby aspoň ani o mililiter nespadla ich mienka o sebe.

A tak plebs pomaly sa prebúdza k vedomiu, že každý svojím postojom dáva silu hlavne sebe a tým, ktorých si vyberie. Ak už naozaj sa prebudia z kŕča vodcov, ktorých dogmaticky sledujú, snáď sa nadýchnu čerstvého vzduchu a uvidia svetlo a sever.

Spoznajú, akú neuveriteľnú moc môžeme mať nad svojím životom a porovnať si, koľko moci skutočne odovzdávame tým „iným“!

Inteligencia národa vyjadrená účasťou na referende

22.01.2023

Čím je človek starší, tým je skúsenejší a múdrejší, ako sa vraví, a pravdupovediac je to aj pravda. Byť občanom štátu detto. Ak niekto nahliadne do minulosti úspešnosti referend na Slovensku, zdá sa, že sme múdrejší a skúsenejší iba o účasť v Európskej únii. Čerpáme z nej ekonomické injekcie, avšak kritériá bonusu často ani nesplníme. Čím to asi bude? Do [...]

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

Garisenda

Nakláňa sa už vyše 900 rokov. V Bologni zabezpečili okolie šikmej veže pre obavy z kolapsu

02.12.2023 22:36

Garisenda je nižšia z Dvoch veží v Bologni. Je vysoká 48 metrov, zatiaľ čo susedná veža Asinelli má 97 metrov.

korea

KĽDR by zasahovanie USA do činnosti jej satelitu považovala za vyhlásenie vojny

02.12.2023 22:14

Pchjongjang je pripravený označiť americké špionážne družice za primárny cieľ ničenia.

zelenska, zelenskyj

Olena Zelenská nechce, aby jej manžel znovu kandidoval na prezidenta: Mali by sme si nájsť niečo nové

02.12.2023 21:40

Naša rodina bude zase spolu. Pôjdeme niekam na dovolenku, a bude dlhá - celý mesiac, povedal ukrajinská prvá dáma.

moskva

Ruská polícia vykonala razie v moskovských gejkluboch, vraj hľadala drogy

02.12.2023 20:46

Polícia vykonala razie na základe "výnosu o extrémizme".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 109715x
Priemerná čítanosť článkov: 2110x

Autor blogu

Kategórie