Založ si blog

Elita siahajúca na dno a prapôvodné sa stáva elitným

Tak trochu som sa chcela pohrať s nadpisom, keďže názov je veľmi všeobecný, o to viac predstáv v nás vie vyvolať. Pretože ľudská fantázia nemá hraníc. Aj to som chcela vyprovokovať.

Viac menej alebo dokonca naopak, ľudí preciťuje, že logá, drahé značky, nafúkaní vodcovia, hry o moc plné ego mánie, dosiahli svoj vrchol a pre obyčajné tvorstvo sú čoraz menej zaujímavé. Výnimkou sú azda extrémisti, ktorí tiež síce tušia, že niečo sa mení, len sa nevedia akosi duševne usadiť.

Vždy sa hlboko pousmejem, keď vidím drahé limuzíny vyzerajúce ako obrnený transportér, ľudia sediaci v nich tváriaci sa vážne, ba priam akoby svet bol gombička, dozaista v takom aute, niet sa čo čudovať. Aj keď niet čomu, po pravde.

Taktiež kampane prezidentov, ktorým by ste rozumeli aj keby ste vypli zvuk, že sú vlastne bezduchým prednesom plným balastu, ktorému verí iba ten, kto si nie je istý svojím zdravým rozumom.

Elita alebo nazveme ich vyvolení, samozvaní, pomaly ale isto chápu, že ich svet sa rúca ako domček z karát. A tak neváhajú sa chytať i posledných slamiek, ktoré zostali nad hladinou. Posledné výkriky, vyhrážky, ľstivé praktiky, aby aspoň ani o mililiter nespadla ich mienka o sebe.

A tak plebs pomaly sa prebúdza k vedomiu, že každý svojím postojom dáva silu hlavne sebe a tým, ktorých si vyberie. Ak už naozaj sa prebudia z kŕča vodcov, ktorých dogmaticky sledujú, snáď sa nadýchnu čerstvého vzduchu a uvidia svetlo a sever.

Spoznajú, akú neuveriteľnú moc môžeme mať nad svojím životom a porovnať si, koľko moci skutočne odovzdávame tým „iným“!

Inteligencia národa vyjadrená účasťou na referende

22.01.2023

Čím je človek starší, tým je skúsenejší a múdrejší, ako sa vraví, a pravdupovediac je to aj pravda. Byť občanom štátu detto. Ak niekto nahliadne do minulosti úspešnosti referend na Slovensku, zdá sa, že sme múdrejší a skúsenejší iba o účasť v Európskej únii. Čerpáme z nej ekonomické injekcie, avšak kritériá bonusu často ani nesplníme. Čím to asi bude? Do [...]

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

nemecko, útok nožom

V Nemecku vlak zachytil viacero detí, jedno zahynulo

02.02.2023 23:31

Na mieste nešťastia pri meste meste Recklinghausen zasahovalo 35 hasičov a záchranárov.

Žiarska chata

Žiarsku chatu pre hroziace lavíny uzatvorili, rýchlosť vetra dosiahne 135 km/h

02.02.2023 22:41

Okrem Západných Tatier je veľké lavínové nebezpečenstvo aj vo Vysokých Tatrách.

omagh

Britská vláda nariadila vyšetriť útok v Omaghu s 29 obeťami spred štvrťstoročia

02.02.2023 22:02

Bol to najkrvavejší atentát v histórii Severného Írska.

donovaly

Počasie komplikuje dopravu. Donovaly uzavreli pre kamióny, Kremnické bane úplne

02.02.2023 21:05

Zelená vlna informuje aj o silnom snežení na Čertovici, úsek je podľa nej ťažko zjazdný.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 102858x
Priemerná čítanosť článkov: 1978x

Autor blogu

Kategórie