Založ si blog

Koho je to všetko vina?

Je pomaly koniec februára, bude prvé výročie zjavenia sa pandémie, uznanej celosvetovo ako strašiaka, ktorý surovo, bez zľutovania zabíja. Už rok sa bojuje ako na fronte proti skrytému, miniatúrnemu nepriateľovi, ktorý až prekvapivo často mení svoju tvár, genóm a dokonca schopnosť zabíjať a prenášať vojakov na front.

Samotní experti z uznávanej WHO sa vybrali do Číny, aby zistili, čo sa vlastne stalo, keďže prvé správy o tejto tajnej zbrani prišli práve z Číny.

Čuduj sa svete, neprišli v podstate na nič. Konšpirovalo sa o tajnom americkom, ale aj čínskom laboratóriu, ktorému unikol vírus ako predmet skúmania génových modifikácií. To dáva predsa indíciu o nie prírodnej DNA vírusu, keďže bol predmetom výskumu a teda mu boli primiešavané rôzne variácie cudzích DNA.

Následne sa vírus šíriteľný vzduchom vmiesil do celého sveta a tu už nadobudol exponenciálne čísla šírenia sa. Strach len pomyslieť.

Svetoví lídri špekulujú o tom, ako to celé mohlo vzniknúť, avšak bolo treba začať vojnu, v ktorej ľudstvo ťahá za ten kratší koniec, keďže nie je vírus, ktorý dokáže zázračne meniť svoj charakter.

Politiky boja jednotlivých krajín proti Kovid-19 sa zo začiatku rôznili. Krajiny ako Veľká Británia boli v boji s vírusom zdá sa odvážnejší, podobne ako Švédi, keď sa rozhodli vsadiť na kartu premorenosti obyvateľstva a tým získania kolektívnej imunity. Iní, viac vystrašení, vsadili na tvrdý lockdown, aby obmedzením pohybu v rámci i mimo krajiny sme priestor pred vírusom takzvane hermeticky uzavreli.

Tak či onak, zdá sa, že taktiky boja boli raz viac úspešné, inokedy menej, každá krajina podľa jej ekonomickej sily, vedeckej odbornosti, finančnej naviazanosti na zdroje, i prístupov z diania vo svete, i takzvaným okukávaním ostatných.

To znamená, že akokoľvek by sme chceli zovšeobecniť vinu za Kovid-19, nie je to možné, už len z toho dôvodu, že sa pravdu nikdy nedozvieme a tak je to v poriadku. Podstatné je, že nám vlastný postoj k tomu, čo sa odohralo bol zaujatý s najlepšími možným úmyslami podľa mentálnej vyspelosti a obratnosti.

Henten, ten, onen, debil, hlupák, psychopat sú nálepky zúfalstva, ktoré sa usadilo vo vedomí ľudí, pretože každý už má toho dosť. Časopriestor nám taktiež odkrýva mnohé odpovede, niekedy náhodou, ale cenné pre ďalší posun, napríklad aj objavením liečiv, ktoré v boji s Kovid-19 sa zdajú byť účinné.

Preto si myslím, že v tomto kontexte je potrebné zbaviť sa pocitu viny a priznať si, že sme mohli aj mýliť.

Apropo, keď sa raz bude písať história o nás, verím, že celá pravda vyjde na povrch, pretože všetko vo vesmíre sa neustále mení, a ako sa vraví, nezostane po nás ani kameň na kameni, asi ako po každej civilizácii, ktorá žila svoj príbeh na Zemi.

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

Príležitosť voľby

03.03.2022

Nikdy viac, ako v takto ťažko kritických časoch, si máme možnosť uvedomiť, čo je v živote to najdôležitejšie a podstatné. Zrazu sa nám naše vnútorné boje, krivdy a zášť zdajú akési malicherné v porovnaní s tým, čo sa deje v celosvetovom meradle. Cítime, že nám akosi dochádza dych, pri pomyslení na spôsoby myslenia, postoje, názory, ktoré sme mali akosi [...]

Valentyna Kondratievová / Vojna na UA / Zranenie / Bolesť / Spravodlivosť /

Amnesty International chce preveriť svoju správu o Ukrajine

13.08.2022 22:16

Ľudskoprávna organizácia vo svojej správe týkajúcej sa Ukrajiny tvrdila, že ukrajinská armáda ohrozuje civilistov tým, že si vytvára základne a manipuluje so zbraňami v obývaných oblastiach.

Abdal Fattáh Sísí

Egyptský parlament schválil zmeny vo vládnom kabinete, mení sa 13 ministrov

13.08.2022 21:04

Ide o prvú výraznejšiu zmenu vo vláde od roku 2019.

Autonehoda

Vodič taxislužby pod vplyvom alkoholu havaroval, zraneniam podľahol

13.08.2022 18:45

Nehoda sa odohrala na popradskej ceste, ku ktorej došlo v piatok večer. Popradčan Pri nehode sa ďalšie dve osoby zranili ľahko.

Prague Pride

Do pochodu festivalu Prague Pride sa zapojilo asi 55-tisíc ľudí

13.08.2022 17:54

Festival Prague Pride sa naposledy konal v roku 2019. V nasledujúcich dvoch rokoch bol zrušený z dôvodu pandémie koronavírusu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 96731x
Priemerná čítanosť článkov: 1897x

Autor blogu

Kategórie