Založ si blog

Detské ihrisko plné Indiánov a Alfa-samičí Apač náhle zahlásil: „Mám toho dosť a vyhlasujem predčasné voľby“

Predsa len sa potvrdilo, že súčasná konštelácia vládneho aparátu, toho exekutívneho, je v skutku cháska Indiánov, ktorí sa hrajú na detskom ihrisku „Ipi Apač“.

Neschopnosťou viesť konštruktívne rozhovory a z nich plynúce jednozmyselné výstupy, však pod ťarchou chýbajúcej sebamenšej sebareflexie, najmä Alfa-samcov, spôsobujú rozpad vlády. Aj za cenu predčasných volieb.

Kŕčovito sa chytiť oltára moci sa zdalo príliš omamné. Avšak schopnosť realizovať a vykonávať chod štátu zrazu nie je ako vykrikovať ako šašo alebo liberál bažiaci po tráve. Jednoducho tyč je pridlhá a vyšplhať na vrchol sa nepodarilo, lebo sa ručičky prílišne potili alebo nohy zasiahol kŕč.

Vydalo to ale na zverejňovanie infantilných statusov na FB o tom, ako to všetko spolu zvládneme, prípadne, že my si nedáme špiniť na hlavu. Ešte to vydalo medzinárodné vstupy na štýl ostrihaného tatu, prípadne, či je to život??? …

Hra sa končí, varieté sa rozpŕchlo pod tiahou vlastnej infantilnosti, sebestrednosti a bezmocnosti. Vládnuť totiž pre nich znamenalo ako hra na Indiánov a keď zrazu to niektorých už prestalo baviť, ihrisko sa rozpŕchlo. Ani jeden nezostal, respektíve nezostal po nich ani kameň na kameni…. Indiánske neosedlané kone zutekali, lebo cítili, že môžu mať slobodu….

Škoda len strateného roka, tak kľúčového, kde sme zažili iba chaos, paniku, zmätok, drámu, ktorú by mohol obdivovať aj samotný americký showbiznis a ešte výkriky do prázdna.

„Holá“ Hurvínek – „Ipi Apač“.

Hra skončila rovnako ako vaše infantilné nedozreté egá.

Aj tí facebookoví či instagramoví nadšenci za pár dní od vás zdrhnú ako vy pred zodpovednosťou viesť štát.

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

Príležitosť voľby

03.03.2022

Nikdy viac, ako v takto ťažko kritických časoch, si máme možnosť uvedomiť, čo je v živote to najdôležitejšie a podstatné. Zrazu sa nám naše vnútorné boje, krivdy a zášť zdajú akési malicherné v porovnaní s tým, čo sa deje v celosvetovom meradle. Cítime, že nám akosi dochádza dych, pri pomyslení na spôsoby myslenia, postoje, názory, ktoré sme mali akosi [...]

Valentyna Kondratievová / Vojna na UA / Zranenie / Bolesť / Spravodlivosť /

Amnesty International chce preveriť svoju správu o Ukrajine

13.08.2022 22:16

Ľudskoprávna organizácia vo svojej správe týkajúcej sa Ukrajiny tvrdila, že ukrajinská armáda ohrozuje civilistov tým, že si vytvára základne a manipuluje so zbraňami v obývaných oblastiach.

Abdal Fattáh Sísí

Egyptský parlament schválil zmeny vo vládnom kabinete, mení sa 13 ministrov

13.08.2022 21:04

Ide o prvú výraznejšiu zmenu vo vláde od roku 2019.

Autonehoda

Vodič taxislužby pod vplyvom alkoholu havaroval, zraneniam podľahol

13.08.2022 18:45

Nehoda sa odohrala na popradskej ceste, ku ktorej došlo v piatok večer. Popradčan Pri nehode sa ďalšie dve osoby zranili ľahko.

Prague Pride

Do pochodu festivalu Prague Pride sa zapojilo asi 55-tisíc ľudí

13.08.2022 17:54

Festival Prague Pride sa naposledy konal v roku 2019. V nasledujúcich dvoch rokoch bol zrušený z dôvodu pandémie koronavírusu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 96719x
Priemerná čítanosť článkov: 1896x

Autor blogu

Kategórie