Založ si blog

Detské ihrisko plné Indiánov a Alfa-samičí Apač náhle zahlásil: „Mám toho dosť a vyhlasujem predčasné voľby“

Predsa len sa potvrdilo, že súčasná konštelácia vládneho aparátu, toho exekutívneho, je v skutku cháska Indiánov, ktorí sa hrajú na detskom ihrisku „Ipi Apač“.

Neschopnosťou viesť konštruktívne rozhovory a z nich plynúce jednozmyselné výstupy, však pod ťarchou chýbajúcej sebamenšej sebareflexie, najmä Alfa-samcov, spôsobujú rozpad vlády. Aj za cenu predčasných volieb.

Kŕčovito sa chytiť oltára moci sa zdalo príliš omamné. Avšak schopnosť realizovať a vykonávať chod štátu zrazu nie je ako vykrikovať ako šašo alebo liberál bažiaci po tráve. Jednoducho tyč je pridlhá a vyšplhať na vrchol sa nepodarilo, lebo sa ručičky prílišne potili alebo nohy zasiahol kŕč.

Vydalo to ale na zverejňovanie infantilných statusov na FB o tom, ako to všetko spolu zvládneme, prípadne, že my si nedáme špiniť na hlavu. Ešte to vydalo medzinárodné vstupy na štýl ostrihaného tatu, prípadne, či je to život??? …

Hra sa končí, varieté sa rozpŕchlo pod tiahou vlastnej infantilnosti, sebestrednosti a bezmocnosti. Vládnuť totiž pre nich znamenalo ako hra na Indiánov a keď zrazu to niektorých už prestalo baviť, ihrisko sa rozpŕchlo. Ani jeden nezostal, respektíve nezostal po nich ani kameň na kameni…. Indiánske neosedlané kone zutekali, lebo cítili, že môžu mať slobodu….

Škoda len strateného roka, tak kľúčového, kde sme zažili iba chaos, paniku, zmätok, drámu, ktorú by mohol obdivovať aj samotný americký showbiznis a ešte výkriky do prázdna.

„Holá“ Hurvínek – „Ipi Apač“.

Hra skončila rovnako ako vaše infantilné nedozreté egá.

Aj tí facebookoví či instagramoví nadšenci za pár dní od vás zdrhnú ako vy pred zodpovednosťou viesť štát.

Inteligencia národa vyjadrená účasťou na referende

22.01.2023

Čím je človek starší, tým je skúsenejší a múdrejší, ako sa vraví, a pravdupovediac je to aj pravda. Byť občanom štátu detto. Ak niekto nahliadne do minulosti úspešnosti referend na Slovensku, zdá sa, že sme múdrejší a skúsenejší iba o účasť v Európskej únii. Čerpáme z nej ekonomické injekcie, avšak kritériá bonusu často ani nesplníme. Čím to asi bude? Do [...]

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

Kaczynski lech

Poľská vláda čelí kritike za spochybnenie ruskej stopy v Kaczyňského kauze

19.04.2024 23:16

Letecké nešťastie sa odohralo 10. apríla 2010 pri meste Smolensk na západe Ruska.

Navaľná

Julija Navaľná prevzala nemeckú Cenu za slobodu médií

19.04.2024 21:51

Manželia Navaľní dostali toto ocenenie "za odvahu prejavenú v hnutí odporu a za odvážny a nenásilný boj proti brutálnej diktatúre v Rusku"

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 113109x
Priemerná čítanosť článkov: 2175x

Autor blogu

Kategórie