Založ si blog

Astra Zeneca

Taký krásny názov v nádeji na lepšie časy pri zdolávaní pandémie, a kde tu na scéne sa objavili závažné nežiaduce účinky, tak, ako pri každom lieku.

Čo mňa však zaráža je fakt, je Európska lieková agentúra odporúča aj naďalej očkovať: „Napriek tomu EMA (Európska lieková agentúra) odporúča 18 krajinám, ktoré pozastavili očkovanie, pokračovať. Viaceré z nich prisľúbili, že ak regulátor potvrdí bezpečnosť očkovacej látky, vrátia sa k jej používaniu“. Zdroj: https://www.forbes.sk/vakcina-od-astrazeneca-je-v-poriadku-europska-liekova-agentura-odporuca-dalej-ockovat/

Akosi sa tu hráme na vkladanie životov na jednu kartu, a tou je za každú cenu očkovať, aj keď vieme, že vakcína spôsobuje krvné zrazeniny. To snáď na týchto životoch nezáleží? Ak berieme do úvahy fakt, že medicína má ľudí liečiť a uzdravovať, myslím to teraz pateticky, ale podstata je vystihnutá, pýtam sa teda, koľko ľudí zomrelo v skutočnosti na vedľajšie účinky liekov?O tom nikto nepíše a ani sa to nedozvieme. Viem len o pár výnimkách, ktoré na Youtube otvorene varujú pred negatívnymi nežiaducimi účinkami iných typov liekov, ale pravdou je, že tieto skutočnosti nemôžeme opomínať.

Vychádza mi tu jedno: Aj napriek nežiaducim účinkom, ktoré označila EMA za menej závažné, akými je tvorba krvných zrazenín,(je to vlastne takmer vždy fatálny nežiaduci účinok) je stále prospešnejšie sa dať očkovať, pretože benefity očkovania prevyšujú tieto prepady v podobe smrti „iba“ 4 ľudí na 1 000 000. Zaujímavé, že takmer všetky prípady sa objavili v televízii a WHO naďalej s EMOU odporúčajú očkovať.

Zažila som na vlastnej koži, ako môžu negatívne účinky liekov človeka doslova takmer zabiť, a ak by sme počúvali lekárov, niektorí z rodiny by tu už neboli. A lekári si stále trvali na svojom. Lieky užívať.

Ak zoberiem do úvahy Hippokratovu prísahu, myslím, že tak, ako bola pôvodne myslená, dnes už dávno neplatí v duchu modernizácie a napredovania našej doby z technologického a vedeckého hľadiska, čo je veľká škoda. To ľudské sa vytratilo niekde v oblaku spoločenskej inakosti vyznávaných hodnôt.

Potom môžeme tipovať lotériu, že ak sa zaočkujeme, sa iba modliť, aby sme neboli ten 4 z 1 milióna, čo mali smolu.

AstraZeneca - Vakcína proti koronavírusu - Bratislavskykraj.sk
Obrázok Zdroj: https://bratislavskykraj.sk/astrazeneca-vakcina-proti-koronavirusu/

Inteligencia národa vyjadrená účasťou na referende

22.01.2023

Čím je človek starší, tým je skúsenejší a múdrejší, ako sa vraví, a pravdupovediac je to aj pravda. Byť občanom štátu detto. Ak niekto nahliadne do minulosti úspešnosti referend na Slovensku, zdá sa, že sme múdrejší a skúsenejší iba o účasť v Európskej únii. Čerpáme z nej ekonomické injekcie, avšak kritériá bonusu často ani nesplníme. Čím to asi bude? Do [...]

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

Kaczynski lech

Poľská vláda čelí kritike za spochybnenie ruskej stopy v Kaczyňského kauze

19.04.2024 23:16

Letecké nešťastie sa odohralo 10. apríla 2010 pri meste Smolensk na západe Ruska.

Navaľná

Julija Navaľná prevzala nemeckú Cenu za slobodu médií

19.04.2024 21:51

Manželia Navaľní dostali toto ocenenie "za odvahu prejavenú v hnutí odporu a za odvážny a nenásilný boj proti brutálnej diktatúre v Rusku"

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 113111x
Priemerná čítanosť článkov: 2175x

Autor blogu

Kategórie