Založ si blog

Astra Zeneca

Taký krásny názov v nádeji na lepšie časy pri zdolávaní pandémie, a kde tu na scéne sa objavili závažné nežiaduce účinky, tak, ako pri každom lieku.

Čo mňa však zaráža je fakt, je Európska lieková agentúra odporúča aj naďalej očkovať: „Napriek tomu EMA (Európska lieková agentúra) odporúča 18 krajinám, ktoré pozastavili očkovanie, pokračovať. Viaceré z nich prisľúbili, že ak regulátor potvrdí bezpečnosť očkovacej látky, vrátia sa k jej používaniu“. Zdroj: https://www.forbes.sk/vakcina-od-astrazeneca-je-v-poriadku-europska-liekova-agentura-odporuca-dalej-ockovat/

Akosi sa tu hráme na vkladanie životov na jednu kartu, a tou je za každú cenu očkovať, aj keď vieme, že vakcína spôsobuje krvné zrazeniny. To snáď na týchto životoch nezáleží? Ak berieme do úvahy fakt, že medicína má ľudí liečiť a uzdravovať, myslím to teraz pateticky, ale podstata je vystihnutá, pýtam sa teda, koľko ľudí zomrelo v skutočnosti na vedľajšie účinky liekov?O tom nikto nepíše a ani sa to nedozvieme. Viem len o pár výnimkách, ktoré na Youtube otvorene varujú pred negatívnymi nežiaducimi účinkami iných typov liekov, ale pravdou je, že tieto skutočnosti nemôžeme opomínať.

Vychádza mi tu jedno: Aj napriek nežiaducim účinkom, ktoré označila EMA za menej závažné, akými je tvorba krvných zrazenín,(je to vlastne takmer vždy fatálny nežiaduci účinok) je stále prospešnejšie sa dať očkovať, pretože benefity očkovania prevyšujú tieto prepady v podobe smrti „iba“ 4 ľudí na 1 000 000. Zaujímavé, že takmer všetky prípady sa objavili v televízii a WHO naďalej s EMOU odporúčajú očkovať.

Zažila som na vlastnej koži, ako môžu negatívne účinky liekov človeka doslova takmer zabiť, a ak by sme počúvali lekárov, niektorí z rodiny by tu už neboli. A lekári si stále trvali na svojom. Lieky užívať.

Ak zoberiem do úvahy Hippokratovu prísahu, myslím, že tak, ako bola pôvodne myslená, dnes už dávno neplatí v duchu modernizácie a napredovania našej doby z technologického a vedeckého hľadiska, čo je veľká škoda. To ľudské sa vytratilo niekde v oblaku spoločenskej inakosti vyznávaných hodnôt.

Potom môžeme tipovať lotériu, že ak sa zaočkujeme, sa iba modliť, aby sme neboli ten 4 z 1 milióna, čo mali smolu.

AstraZeneca - Vakcína proti koronavírusu - Bratislavskykraj.sk
Obrázok Zdroj: https://bratislavskykraj.sk/astrazeneca-vakcina-proti-koronavirusu/

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

Príležitosť voľby

03.03.2022

Nikdy viac, ako v takto ťažko kritických časoch, si máme možnosť uvedomiť, čo je v živote to najdôležitejšie a podstatné. Zrazu sa nám naše vnútorné boje, krivdy a zášť zdajú akési malicherné v porovnaní s tým, čo sa deje v celosvetovom meradle. Cítime, že nám akosi dochádza dych, pri pomyslení na spôsoby myslenia, postoje, názory, ktoré sme mali akosi [...]

Valentyna Kondratievová / Vojna na UA / Zranenie / Bolesť / Spravodlivosť /

Amnesty International chce preveriť svoju správu o Ukrajine

13.08.2022 22:16

Ľudskoprávna organizácia vo svojej správe týkajúcej sa Ukrajiny tvrdila, že ukrajinská armáda ohrozuje civilistov tým, že si vytvára základne a manipuluje so zbraňami v obývaných oblastiach.

Abdal Fattáh Sísí

Egyptský parlament schválil zmeny vo vládnom kabinete, mení sa 13 ministrov

13.08.2022 21:04

Ide o prvú výraznejšiu zmenu vo vláde od roku 2019.

Autonehoda

Vodič taxislužby pod vplyvom alkoholu havaroval, zraneniam podľahol

13.08.2022 18:45

Nehoda sa odohrala na popradskej ceste, ku ktorej došlo v piatok večer. Popradčan Pri nehode sa ďalšie dve osoby zranili ľahko.

Prague Pride

Do pochodu festivalu Prague Pride sa zapojilo asi 55-tisíc ľudí

13.08.2022 17:54

Festival Prague Pride sa naposledy konal v roku 2019. V nasledujúcich dvoch rokoch bol zrušený z dôvodu pandémie koronavírusu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 96721x
Priemerná čítanosť článkov: 1896x

Autor blogu

Kategórie