Založ si blog

Ako Grécko

Slovensko sa vydáva gréckou cestou. Isto ste už počuli, že v rámci EÚ takzvané PIGS (Portugalsko, Taliansko, Grécko, Španielsko) sú najviac zadlžené krajiny a žijú na enormný dlh viažuci sa na ich ďalšie generácie.

V rámci bývalej vlády sme navýšili rezervu, ktorá bola z hľadiska financií pozitívnym krokom a výsledkom a prenesením sa do súčasnosti máme navýšenie rozpočtu o 3,5 mld. Eur. Financ majster navyšuje rozpočet o enormné financie, ktoré pôjdu na projekty, otázne je, aké projekty na obnovu ekonomiky máme pripravené. Ukázal nám aj, ako ide po prstoch zlodejom, len neviem, či premýšľal, aký bič si na seba pletie.

Hospodáriť so štátnou kasou v súčasnej situácii je pri súčasnom samo nominovanom ministrovi prinajmenšom hazard s ťažkými vyhliadkami. Ten deficit však budú musieť zaplatiť daňoví poplatníci, teda my. Pri tomto všetkom sa zamýšľam, čo bude zdrojom príjmov týchto dlhov.

https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/589421-rokovanie-o-novele-rozpoctu-pokracuje/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread

Jedna z alternatív je logicky zvyšovanie dane z príjmov. Prosím? Daň z príjmov, teraz už dosť vysoká, je zásahom do osobného bohatstva pracujúcich občanov, ktorým toto aktívum patrí.

Alebo naopak sa pri tomto scenári budú produkovať nelegálne príjmy alebo takzvané príjmy z čiernej ekonomiky. Či sa tento scenár naplní, uvidíme v budúcnosti, len verím, že sa nestaneme PIGSS EÚ.

Inteligencia národa vyjadrená účasťou na referende

22.01.2023

Čím je človek starší, tým je skúsenejší a múdrejší, ako sa vraví, a pravdupovediac je to aj pravda. Byť občanom štátu detto. Ak niekto nahliadne do minulosti úspešnosti referend na Slovensku, zdá sa, že sme múdrejší a skúsenejší iba o účasť v Európskej únii. Čerpáme z nej ekonomické injekcie, avšak kritériá bonusu často ani nesplníme. Čím to asi bude? Do [...]

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

Maďarsko Dunaj čln

Po nezvestných po zrážke lodí na Dunaji pátra 95 ľudí s 25 plavidlami

21.05.2024 21:07

Tragická zrážka motorového člna s loďou si v sobotu vyžiadala najmenej dve obete.

SR NRSR 12. schôdza zasadnutie BAX

Upokojiť atmosféru a neeskalovať! Aká je cesta k zmiereniu po atentáte?

21.05.2024 19:00

Zhodne odsudzujeme tých, ktorí cez atentát mobilizujú proti druhému táboru, či tých, ktorí ho ticho schvaľujú. Nájdeme (ďalšie) riešenia? Zapojte sa do pokračovania diskusie!

NRSR, parlament, poslanci

Poslanci schválili rozsiahle zmeny v zákone o Fonde na podporu umenia

21.05.2024 18:22

O poskytnutí peňazí z Fondu na podporu umenia bude po novom rozhodovať rada fondu.

medveď

Pre výskyt medveďa sa bude po novom vyhlasovať mimoriadna situácia. Parlament schválil aj riešenia na jeho elimináciu

21.05.2024 18:03

Poslanci Národnej rady prijali zrýchlene novelizáciu zákona o ochrane prírody a krajiny, ako aj o novelu zákona o civilnej ochrane obyvateľstva.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 114949x
Priemerná čítanosť článkov: 2211x

Autor blogu

Kategórie