Založ si blog

Korona porodila až 9 nových miliardárov (BioNTech, Moderna) -hovorí Vám to niečo?

Pandémia, ako sme nazvali súčasnú dobu, vypľula až 9 nových miliardárov. Náhoda? Ani zďaleka. Jednoducho preto, lebo biznis vždy potrebuje dôvod, inak by na ňom nikto nezbohatol. Farma biznis vždy bol, je a bude lukratívny, pretože obchod s ľudským strachom nemá žiadnu číselnú – ziskovú hranicu. Celý svet „padol“ na kolená, kde niektorí rýchlo-kvasní miliardári si mädlili ruky nad bohatstvom, ktoré im padne k nohám. Jednoduchšie sa to ani nazvať nedá, bohatší sa stávajú bohatšími a chudobní chudobnejšími, len priepasť je stále väčšia.

Obyčajnému človiečikovi sa môže zdať, že sme vlastne našli prostriedok proti nepriateľovi v podobe choroby, len kto v skutočnosti za tým stojí, málokto pátra.

Zaujímavým faktom je aj to, že túto skutočnosť málokto spomína, lebo ľudkovia by sa asi trochu viac začali zamýšľať, kto vlastne ťahá za aký koniec. Je to zdravie, ktoré je prednejšie a hľadali sme spôsoby liečby, ktoré sa aj našli, len boli zamietnuté pod zem:

https://www.trend.sk/spravy/nemecky-lekar-ockuje-vlastnym-preparatom-celi-trestnemu-oznameniu

-tento príklad je len jednou z možností, alebo sme dali prednosť biznisu, ktorý bez kompromisov plodí miliardy, doslova na ľudskom zdraví.

Pre mňa je odpoveď jasná. Zdravie je tá najobchodovateľnejšia komodita, pokiaľ sa obchoduje s ľudským zdravím prostredníctvom šírenia strachu.

Skutočnosť, koľko Eur jednotlivé vlády naplnili vrecká aj týmto 9-megabábätkám, nikto nespomenie, iba tu a tam ak začujete správu v médiách.

A tu vraj žijeme družnú, lepšiu dobu, ktorá prináša nové nádeje dlhovekosti aj za cenu rúška pandémií a im podobných zvrchu-riadiacich zvratov a šokov.

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

Príležitosť voľby

03.03.2022

Nikdy viac, ako v takto ťažko kritických časoch, si máme možnosť uvedomiť, čo je v živote to najdôležitejšie a podstatné. Zrazu sa nám naše vnútorné boje, krivdy a zášť zdajú akési malicherné v porovnaní s tým, čo sa deje v celosvetovom meradle. Cítime, že nám akosi dochádza dych, pri pomyslení na spôsoby myslenia, postoje, názory, ktoré sme mali akosi [...]

Valentyna Kondratievová / Vojna na UA / Zranenie / Bolesť / Spravodlivosť /

Amnesty International chce preveriť svoju správu o Ukrajine

13.08.2022 22:16

Ľudskoprávna organizácia vo svojej správe týkajúcej sa Ukrajiny tvrdila, že ukrajinská armáda ohrozuje civilistov tým, že si vytvára základne a manipuluje so zbraňami v obývaných oblastiach.

Abdal Fattáh Sísí

Egyptský parlament schválil zmeny vo vládnom kabinete, mení sa 13 ministrov

13.08.2022 21:04

Ide o prvú výraznejšiu zmenu vo vláde od roku 2019.

Autonehoda

Vodič taxislužby pod vplyvom alkoholu havaroval, zraneniam podľahol

13.08.2022 18:45

Nehoda sa odohrala na popradskej ceste, ku ktorej došlo v piatok večer. Popradčan Pri nehode sa ďalšie dve osoby zranili ľahko.

Prague Pride

Do pochodu festivalu Prague Pride sa zapojilo asi 55-tisíc ľudí

13.08.2022 17:54

Festival Prague Pride sa naposledy konal v roku 2019. V nasledujúcich dvoch rokoch bol zrušený z dôvodu pandémie koronavírusu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 96723x
Priemerná čítanosť článkov: 1897x

Autor blogu

Kategórie