Založ si blog

Korona porodila až 9 nových miliardárov (BioNTech, Moderna) -hovorí Vám to niečo?

Pandémia, ako sme nazvali súčasnú dobu, vypľula až 9 nových miliardárov. Náhoda? Ani zďaleka. Jednoducho preto, lebo biznis vždy potrebuje dôvod, inak by na ňom nikto nezbohatol. Farma biznis vždy bol, je a bude lukratívny, pretože obchod s ľudským strachom nemá žiadnu číselnú – ziskovú hranicu. Celý svet „padol“ na kolená, kde niektorí rýchlo-kvasní miliardári si mädlili ruky nad bohatstvom, ktoré im padne k nohám. Jednoduchšie sa to ani nazvať nedá, bohatší sa stávajú bohatšími a chudobní chudobnejšími, len priepasť je stále väčšia.

Obyčajnému človiečikovi sa môže zdať, že sme vlastne našli prostriedok proti nepriateľovi v podobe choroby, len kto v skutočnosti za tým stojí, málokto pátra.

Zaujímavým faktom je aj to, že túto skutočnosť málokto spomína, lebo ľudkovia by sa asi trochu viac začali zamýšľať, kto vlastne ťahá za aký koniec. Je to zdravie, ktoré je prednejšie a hľadali sme spôsoby liečby, ktoré sa aj našli, len boli zamietnuté pod zem:

https://www.trend.sk/spravy/nemecky-lekar-ockuje-vlastnym-preparatom-celi-trestnemu-oznameniu

-tento príklad je len jednou z možností, alebo sme dali prednosť biznisu, ktorý bez kompromisov plodí miliardy, doslova na ľudskom zdraví.

Pre mňa je odpoveď jasná. Zdravie je tá najobchodovateľnejšia komodita, pokiaľ sa obchoduje s ľudským zdravím prostredníctvom šírenia strachu.

Skutočnosť, koľko Eur jednotlivé vlády naplnili vrecká aj týmto 9-megabábätkám, nikto nespomenie, iba tu a tam ak začujete správu v médiách.

A tu vraj žijeme družnú, lepšiu dobu, ktorá prináša nové nádeje dlhovekosti aj za cenu rúška pandémií a im podobných zvrchu-riadiacich zvratov a šokov.

Inteligencia národa vyjadrená účasťou na referende

22.01.2023

Čím je človek starší, tým je skúsenejší a múdrejší, ako sa vraví, a pravdupovediac je to aj pravda. Byť občanom štátu detto. Ak niekto nahliadne do minulosti úspešnosti referend na Slovensku, zdá sa, že sme múdrejší a skúsenejší iba o účasť v Európskej únii. Čerpáme z nej ekonomické injekcie, avšak kritériá bonusu často ani nesplníme. Čím to asi bude? Do [...]

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie priletia prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prídu dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Atentát na Trumpa bol najväčším zlyhaním za desaťročia, povedala šéfka Tajnej služby

22.07.2024 17:05, aktualizované: 17:29

Pred jedným z výborov americkej Snemovne reprezentantov to uviedla šéfka služby Kimberly Cheatleová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 116935x
Priemerná čítanosť článkov: 2249x

Autor blogu

Kategórie