Založ si blog

Korona porodila až 9 nových miliardárov (BioNTech, Moderna) -hovorí Vám to niečo?

Pandémia, ako sme nazvali súčasnú dobu, vypľula až 9 nových miliardárov. Náhoda? Ani zďaleka. Jednoducho preto, lebo biznis vždy potrebuje dôvod, inak by na ňom nikto nezbohatol. Farma biznis vždy bol, je a bude lukratívny, pretože obchod s ľudským strachom nemá žiadnu číselnú – ziskovú hranicu. Celý svet „padol“ na kolená, kde niektorí rýchlo-kvasní miliardári si mädlili ruky nad bohatstvom, ktoré im padne k nohám. Jednoduchšie sa to ani nazvať nedá, bohatší sa stávajú bohatšími a chudobní chudobnejšími, len priepasť je stále väčšia.

Obyčajnému človiečikovi sa môže zdať, že sme vlastne našli prostriedok proti nepriateľovi v podobe choroby, len kto v skutočnosti za tým stojí, málokto pátra.

Zaujímavým faktom je aj to, že túto skutočnosť málokto spomína, lebo ľudkovia by sa asi trochu viac začali zamýšľať, kto vlastne ťahá za aký koniec. Je to zdravie, ktoré je prednejšie a hľadali sme spôsoby liečby, ktoré sa aj našli, len boli zamietnuté pod zem:

https://www.trend.sk/spravy/nemecky-lekar-ockuje-vlastnym-preparatom-celi-trestnemu-oznameniu

-tento príklad je len jednou z možností, alebo sme dali prednosť biznisu, ktorý bez kompromisov plodí miliardy, doslova na ľudskom zdraví.

Pre mňa je odpoveď jasná. Zdravie je tá najobchodovateľnejšia komodita, pokiaľ sa obchoduje s ľudským zdravím prostredníctvom šírenia strachu.

Skutočnosť, koľko Eur jednotlivé vlády naplnili vrecká aj týmto 9-megabábätkám, nikto nespomenie, iba tu a tam ak začujete správu v médiách.

A tu vraj žijeme družnú, lepšiu dobu, ktorá prináša nové nádeje dlhovekosti aj za cenu rúška pandémií a im podobných zvrchu-riadiacich zvratov a šokov.

Inteligencia národa vyjadrená účasťou na referende

22.01.2023

Čím je človek starší, tým je skúsenejší a múdrejší, ako sa vraví, a pravdupovediac je to aj pravda. Byť občanom štátu detto. Ak niekto nahliadne do minulosti úspešnosti referend na Slovensku, zdá sa, že sme múdrejší a skúsenejší iba o účasť v Európskej únii. Čerpáme z nej ekonomické injekcie, avšak kritériá bonusu často ani nesplníme. Čím to asi bude? Do [...]

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

Garisenda

Nakláňa sa už vyše 900 rokov. V Bologni zabezpečili okolie šikmej veže pre obavy z kolapsu

02.12.2023 22:36

Garisenda je nižšia z Dvoch veží v Bologni. Je vysoká 48 metrov, zatiaľ čo susedná veža Asinelli má 97 metrov.

korea

KĽDR by zasahovanie USA do činnosti jej satelitu považovala za vyhlásenie vojny

02.12.2023 22:14

Pchjongjang je pripravený označiť americké špionážne družice za primárny cieľ ničenia.

zelenska, zelenskyj

Olena Zelenská nechce, aby jej manžel znovu kandidoval na prezidenta: Mali by sme si nájsť niečo nové

02.12.2023 21:40

Naša rodina bude zase spolu. Pôjdeme niekam na dovolenku, a bude dlhá - celý mesiac, povedal ukrajinská prvá dáma.

moskva

Ruská polícia vykonala razie v moskovských gejkluboch, vraj hľadala drogy

02.12.2023 20:46

Polícia vykonala razie na základe "výnosu o extrémizme".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 109709x
Priemerná čítanosť článkov: 2110x

Autor blogu

Kategórie