Založ si blog

Koľko ešte vydržia Slováci?

V súvislosti s opakovaným lock-downom očkovaní veria, že keby bolo viac ľudí očkovaných, žiadny by nemusel byť a vírus by sme mali pod kontrolou. Je to však naozaj pravda?

Pozornému oku a sluchu neunikne, že vírus neustále mutuje, a máme tu mimo Omikronu verzie, o ktorých vieme žalostne málo. Sme vlastne v začarovanom kruhu. Čím skôr si to väčšina ľudí uvedomí, tým menej paniky, negativizmu a nešváru bude medzi ľuďmi. Čo ma však mrzí najviac, je to, ako naša vláda systematicky ničí a hádže polená pod nohy malým podnikateľom, ktorí si roky budovali svoj biznis, a teraz šmahom ruky prichádzajú o príjmy a istoty. Toto by štát mal riešiť dotáciami, ktoré im pomôžu v ťažkých časoch.

Ponúkať 500 Eur dôchodcom, ktorí sa zaočkujú, aj to iba na potravinové účely, je jednoducho výsmech našim oddaným predkom, ktorí poväčšine celý život pracovali.

Zalepiť oči lock-downom a nádejným očkovaním pred neustále mutujúcim vírusom, kde samotné očkovanie je údajne neúčinné proti novým variantom vírusu, je pre mňa doslovná provokácia ľudí.

Fungovanie spoločnosti už nebude také ako predtým, to už vieme všetci. Zariaďme si však život tak, aby sme ho nežili v zbytočnom strachu a strese z nevedomej budúcnosti, pretože tá vlastne ešte neexistuje. Budúcnosť si preto tvoríme sami, vierou, nádejou a spoluprácou v láske s ostatnými.

V každom prípade si veľmi vážim prácu vedcov, ktorí sa krkolomne snažia vyvinúť typ vakcíny, ktorá by pokryla všetky možné mutácie vírusu, ak by sa im podarilo identifikovať čo najviac genómových sekvencií, čo by umožnilo vakcínu ušiť na mieru.

Obdivujem aj všetkých oddaných lekárov a zdravotníkov, ktorí nasadzujú všetky sily v prvej línii pomáhať chorým a aby nikdy nemuseli zažiť pocit, že sa budú rozhodovať, koho nechať nažive a koho nechať zomrieť.

Zdroj:

https://hnonline.sk/svet/14465741-farmafirmy-testuju-ucinnost-voci-novemu-variantu-covidu-pfizer-aj-sputnik-v-su-pripravene-upravit-vakciny

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

Príležitosť voľby

03.03.2022

Nikdy viac, ako v takto ťažko kritických časoch, si máme možnosť uvedomiť, čo je v živote to najdôležitejšie a podstatné. Zrazu sa nám naše vnútorné boje, krivdy a zášť zdajú akési malicherné v porovnaní s tým, čo sa deje v celosvetovom meradle. Cítime, že nám akosi dochádza dych, pri pomyslení na spôsoby myslenia, postoje, názory, ktoré sme mali akosi [...]

Robert Fico

Fico je formálne čistý. Pomôže mu to k navráteniu dôvery?

29.11.2022 22:00

Čo zrušenie obvinenia v kauze Súmrak znamená pre dôveru v spravodlivosť? A ako ovplyvní politické dianie v krajine?

káčer

Káčer: Aliancii sa zbrane nemíňajú, Ukrajinu musí ďalej všestranne podporovať

29.11.2022 20:11

Potvrdil, že na schôdzke sa bude rokovať aj o možnom prijatí Ukrajiny do NATO.

Armáda / Vojak / Ruskí vojaci /

Do Kazachstanu ušli pred mobilizáciou nielen státisíce Rusov, ale aj miliardy rubľov

29.11.2022 18:34

Väčšina Rusov, ktorí prišli do Kazachstanu po vyhlásení mobilizácie, krajinu už aj opustila.

irán

Pri protestoch v Iráne zabili vojaci už 448 ľudí vrátane 60 detí

29.11.2022 18:19

Údaj nezahŕňa členov bezpečnostných síl, dodala organizácia Iran Human Rights.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 99993x
Priemerná čítanosť článkov: 1961x

Autor blogu

Kategórie