Založ si blog

Pripravení?

Blíži sa koniec starého, roka, éry, masiek, klamstiev, faloše a prázdnych sľubov sebe, iným, spoločnosti, svojmu rozvoju a vývoju ľudí, ktorí sa ocitli na rozcestí. Príčinou je viera, že človek je tvorcom deja vo vesmíre, že je pánom tvorstva, avšak odpojený od zdroja večného poznania a pravdy, z ktorej pochádza.

V spoločnosti vnímame polaritu, ktorá sa nedá prehliadnuť. Ešte viac sa zviditeľnila momentálnym dianím vo svete, ktoré všetci vnímame a cítime, ak by sme tomu chceli pripísať negatívne vibrácie, má naopak veľa pozitívnych.

Byť na rozcestí znamená, že máme možnosť práve teraz sa spojiť s vnútornou múdrosťou, ktorá sa nám prihovára prostredníctvom duše a intuície, ktorú sme sa tak dlho snažili umlčať. Ako každý rok, príchodom toho nového vlastne balansujeme, či už konkrétny rok, celý život, etapu v živote alebo to, čo nás privádza opäť uvažovať a spájať sa so sebou. Účelom tejto hlbokej sebareflexie je schopnosť uvedomenia si, že minulosť nám viac nepríde ťažká alebo dokonca nepriaznivá. Všetko sa odvíja podľa plánu, ktorí sme si vopred určili. Je prirodzené, že sme na toto poznanie zabudli, neboli by sme totiž schopní túto vnútornú múdrosť v sebe objaviť. A tá je hodná všetkého, čo život ponúka.

Dnešný svet je smerovaný k uvedomelým ľudom, dušiam, ktoré poznajú, že evolúcia ľudského vedomia, a uvedomenia si hlbokých právd, je cestou k svetlejším zajtrajškom. Vibrácie lásky, prajnosti, empatie, ľudskosti a súcitu sú kľúčové k prežitiu a posunu ľudstva na vyšší level. Ak každý z nás pozná, že sme jedno, bude svet mierumilovnejším miestom. Už viac nie je potrebné sa vymedzovať, uznávať ľudské idoly, absolvovať tisíce seminárov a seansí, aby sme spoznali, že pravda čistej esencie ľudského uvedomenia je dávno ukrytá v nás. Netreba ju hľadať mimo nás.

Odchodom starého sa tešíme na príchod nového, aby z popola zrodil sa nový život pre všetkých.

A napokon zistíme, že napriek všetkému boľavému, čo sa nám na ceste prihodilo, nám zostane iba láska a úcta k sebe samému a tým druhým, bez posudzovania a hodnotenia, vtedy sme prebudili lásku, ktorá v nás veky vekov drieme.

Zdroj obrázka: https://www.interez.sk/blog/vsetko-je-len-zdanie-presvedcia-vas-o-tom-tieto-tri-neuveritelne-opticke-iluzie/

Inteligencia národa vyjadrená účasťou na referende

22.01.2023

Čím je človek starší, tým je skúsenejší a múdrejší, ako sa vraví, a pravdupovediac je to aj pravda. Byť občanom štátu detto. Ak niekto nahliadne do minulosti úspešnosti referend na Slovensku, zdá sa, že sme múdrejší a skúsenejší iba o účasť v Európskej únii. Čerpáme z nej ekonomické injekcie, avšak kritériá bonusu často ani nesplníme. Čím to asi bude? Do [...]

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

Ukrajina, Rusko, vojna na Ukrajine

Ruské sily postúpili v okolí Bachmutu aj v meste samotnom, uvádza ISW

25.03.2023 08:27

Ukrajinský generálny štáb ohlásil odrazenie 59 útokov za posledný deň.

Rusko, Ukrajina, vojna, Bachmut

ONLINE: Protiofenzívu Ukrajiny brzdí nedostatok zbraní a munície

25.03.2023 07:45, aktualizované: 08:35

Podľa prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského bez tankov, delostrelectva a systémov HIMARS nemôže poslať vojakov do predných línií.

voda, nápoj, tekutiny,

Šéf OSN: Prežitie ľudstva závisí od toho, ako bude hospodáriť s vodou

25.03.2023 07:07

Výskum OSN preukázal, že takmer polovica sveta bude trpieť nedostatkom vody do roku 2030.

biden, obrador

Mexický prezident odmietol tvrdenia USA, že časť Mexika ovládli drogové kartely

25.03.2023 07:00

Mexický prezident v piatok pobúrene odmietol komentáre šéfa americkej diplomacie Antonyho Blinkena o drogových karteloch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 104568x
Priemerná čítanosť článkov: 2011x

Autor blogu

Kategórie