Založ si blog

Pripravení?

Blíži sa koniec starého, roka, éry, masiek, klamstiev, faloše a prázdnych sľubov sebe, iným, spoločnosti, svojmu rozvoju a vývoju ľudí, ktorí sa ocitli na rozcestí. Príčinou je viera, že človek je tvorcom deja vo vesmíre, že je pánom tvorstva, avšak odpojený od zdroja večného poznania a pravdy, z ktorej pochádza.

V spoločnosti vnímame polaritu, ktorá sa nedá prehliadnuť. Ešte viac sa zviditeľnila momentálnym dianím vo svete, ktoré všetci vnímame a cítime, ak by sme tomu chceli pripísať negatívne vibrácie, má naopak veľa pozitívnych.

Byť na rozcestí znamená, že máme možnosť práve teraz sa spojiť s vnútornou múdrosťou, ktorá sa nám prihovára prostredníctvom duše a intuície, ktorú sme sa tak dlho snažili umlčať. Ako každý rok, príchodom toho nového vlastne balansujeme, či už konkrétny rok, celý život, etapu v živote alebo to, čo nás privádza opäť uvažovať a spájať sa so sebou. Účelom tejto hlbokej sebareflexie je schopnosť uvedomenia si, že minulosť nám viac nepríde ťažká alebo dokonca nepriaznivá. Všetko sa odvíja podľa plánu, ktorí sme si vopred určili. Je prirodzené, že sme na toto poznanie zabudli, neboli by sme totiž schopní túto vnútornú múdrosť v sebe objaviť. A tá je hodná všetkého, čo život ponúka.

Dnešný svet je smerovaný k uvedomelým ľudom, dušiam, ktoré poznajú, že evolúcia ľudského vedomia, a uvedomenia si hlbokých právd, je cestou k svetlejším zajtrajškom. Vibrácie lásky, prajnosti, empatie, ľudskosti a súcitu sú kľúčové k prežitiu a posunu ľudstva na vyšší level. Ak každý z nás pozná, že sme jedno, bude svet mierumilovnejším miestom. Už viac nie je potrebné sa vymedzovať, uznávať ľudské idoly, absolvovať tisíce seminárov a seansí, aby sme spoznali, že pravda čistej esencie ľudského uvedomenia je dávno ukrytá v nás. Netreba ju hľadať mimo nás.

Odchodom starého sa tešíme na príchod nového, aby z popola zrodil sa nový život pre všetkých.

A napokon zistíme, že napriek všetkému boľavému, čo sa nám na ceste prihodilo, nám zostane iba láska a úcta k sebe samému a tým druhým, bez posudzovania a hodnotenia, vtedy sme prebudili lásku, ktorá v nás veky vekov drieme.

Zdroj obrázka: https://www.interez.sk/blog/vsetko-je-len-zdanie-presvedcia-vas-o-tom-tieto-tri-neuveritelne-opticke-iluzie/

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

Príležitosť voľby

03.03.2022

Nikdy viac, ako v takto ťažko kritických časoch, si máme možnosť uvedomiť, čo je v živote to najdôležitejšie a podstatné. Zrazu sa nám naše vnútorné boje, krivdy a zášť zdajú akési malicherné v porovnaní s tým, čo sa deje v celosvetovom meradle. Cítime, že nám akosi dochádza dych, pri pomyslení na spôsoby myslenia, postoje, názory, ktoré sme mali akosi [...]

Zuzana Čaputová

Čaputová: Posolstvo sv. Cyrila a sv. Metoda je nadčasové a univerzálne

05.07.2022 11:04

Prezidentka pripomenula, že svätý Cyril a svätý Metod sprostredkovali našim predkom vieru a vzdelanosť, teda základné hodnoty, na ktorých dodnes stojí naša civilizácia.

Eiffelova veža

Eiffelová veža je prežratá hrdzou a potrebuje kompletnú opravu, tvrdí uniknutá správa

05.07.2022 10:35

Spoločnosť SETE, ktorá Eiffelovú vežu prevádzkuje, sa ju zdráha uzavrieť na dlhšiu dobu pre stratu príjmov, o ktoré by prišla, ak by vežu nenavštevovali turisti.

MiG 29

Česi a Poliaci zvládnu chrániť slovenské nebo zo svojich letísk

05.07.2022 07:55

České a poľské stíhačky budú pri dočasnej ochrane vzdušného priestoru Slovenska štartovať prednostne zo základní vo svojich krajinách.

lekár, dieťa, pediater, rodičia

Štát zisťoval, kde chýbajú lekári. Analýza dokázala, že všade

05.07.2022 07:00

Vlani začalo ministerstvo zdravotníctva analyzovať sieť všeobecných lekárov a pediatrov. Vedelo sa, že lekárov je málo, no rezort chcel zistiť, ktoré regióny sú najkritickejšie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 94835x
Priemerná čítanosť článkov: 1860x

Autor blogu

Kategórie