Založ si blog

Hudba života v časoch, aké dokážeme zahrať

Život hrá melódiu, ktorú chceme počuť. Máte radi veselú, inšpiratívnu alebo nostalgickú platňu, ktorá sa vám neustále opakuje? Aj takto sa nám duša prihovára, stačí sa naladiť na strunu melódie. Všetky krásne, majestátne diela vznikli z hĺbky poznania vlastného uvedomenia a prezrenia, kde sme stretli reč našej duše. V jej strede, vo svetle a pravde, ktorá oslobodzuje.

Akokoľvek skúšame melódiu prehlušiť, zastaviť, je určená pre nás. Je naša. Na pohľad do vlastného zrnka sme pripravení, keď stretneme a čelíme s odvahou a orlím zrakom svoje tiene. Prijmeme ich, pretože sú tým, čo nás definuje v podvedomí našej neskrotnej mysle a pochopíme, že sú opakom toho, čo predstavujú. Ukazujú nám totiž pravdu, ktorú dokážeme prekročiť. Pretože myseľ je častokrát ilúzia programu, ktorý sme do nej vložili od detstva, odkedy sa prejavilo ego, pomocník, ktorý nám dáva kompas, pretože sa snaží iba o prežitie. O zachovanie pudov, prianí a volaní.

Zdá sa vám to nelogické? Je to celkom jednoduché a priame. Sme veľakrát sluhom projekcií dataprojektoru našej mysle, ktorá nikdy nespí.

Zahrajme melódiu našej duše, ktorá je slobodná a nespútaná, nezávislá, nekonečná. Myseľ naopak slúži iba účelu, ktorý sme do nej vložili.

🙌♾

Pokračovanie nabudúce……

Zdroj: https://anandaindia.org/wp-content/uploads/2019/03/soul-freedom.png

Inteligencia národa vyjadrená účasťou na referende

22.01.2023

Čím je človek starší, tým je skúsenejší a múdrejší, ako sa vraví, a pravdupovediac je to aj pravda. Byť občanom štátu detto. Ak niekto nahliadne do minulosti úspešnosti referend na Slovensku, zdá sa, že sme múdrejší a skúsenejší iba o účasť v Európskej únii. Čerpáme z nej ekonomické injekcie, avšak kritériá bonusu často ani nesplníme. Čím to asi bude? Do [...]

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

blinken

Vojaci USA odchádzajú z Nigeru. Krajina sa zbližuje s Ruskom

20.04.2024 06:07

Spojené štáty v piatok súhlasili so stiahnutím svojich viac ako 1000 vojakov z Nigeru a ukončením svojej prítomnosti v tejto krajine.

kastiel cunovo

Mestá a obce kritizujú nápad rezortu kultúry. Odkazujú: predaj pamiatok je zložitý, novinky situáciu zhoršia

20.04.2024 06:00

Rezort pripustil, že nemá v rozpočte vyčlenené prostriedky na ich kúpu a doteraz si predkupné právo neuplatnil ani raz.

Kaczynski lech

Poľská vláda čelí kritike za spochybnenie ruskej stopy v Kaczyňského kauze

19.04.2024 23:16

Letecké nešťastie sa odohralo 10. apríla 2010 pri meste Smolensk na západe Ruska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 113126x
Priemerná čítanosť článkov: 2176x

Autor blogu

Kategórie