V súvislosti s opakovaným lock-downom očkovaní veria, že keby bolo viac ľudí očkovaných, žiadny by nemusel byť a vírus by sme mali pod kontrolou. Je to však naozaj pravda?
Pozornému oku a sluchu neunikne, že vírus neustále mutuje, a máme tu mimo Omikronu verzie, o ktorých vieme žalostne málo. Sme vlastne v začarovanom kruhu. Čím skôr si to väčšina ľudí uvedomí, tým menej paniky, negativizmu a nešváru bude medzi ľuďmi. Čo ma však mrzí najviac, je to, ako naša vláda systematicky ničí a hádže polená pod nohy malým podnikateľom, ktorí si roky budovali svoj biznis, a teraz šmahom ruky prichádzajú o príjmy a istoty. Toto by štát mal riešiť dotáciami, ktoré im pomôžu v ťažkých časoch.
Ponúkať 500 Eur dôchodcom, ktorí sa zaočkujú, aj to iba na potravinové účely, je jednoducho výsmech našim oddaným predkom, ktorí poväčšine celý život pracovali.
Zalepiť oči lock-downom a nádejným očkovaním pred neustále mutujúcim vírusom, kde samotné očkovanie je údajne neúčinné proti novým variantom vírusu, je pre mňa doslovná provokácia ľudí.
Fungovanie spoločnosti už nebude také ako predtým, to už vieme všetci. Zariaďme si však život tak, aby sme ho nežili v zbytočnom strachu a strese z nevedomej budúcnosti, pretože tá vlastne ešte neexistuje. Budúcnosť si preto tvoríme sami, vierou, nádejou a spoluprácou v láske s ostatnými.
V každom prípade si veľmi vážim prácu vedcov, ktorí sa krkolomne snažia vyvinúť typ vakcíny, ktorá by pokryla všetky možné mutácie vírusu, ak by sa im podarilo identifikovať čo najviac genómových sekvencií, čo by umožnilo vakcínu ušiť na mieru.
Obdivujem aj všetkých oddaných lekárov a zdravotníkov, ktorí nasadzujú všetky sily v prvej línii pomáhať chorým a aby nikdy nemuseli zažiť pocit, že sa budú rozhodovať, koho nechať nažive a koho nechať zomrieť.
Zdroj:
A čo je Stanko dobré a čo je zlé? Veď ty sám... ...
Dobrého znesie každý veľa. Takže všetko je v... ...
Kto ti káže s otvorenou hubou čumieť do neba a... ...
Iste ešte veľmi veľa ! A to aj preto ,lebo... ...
veď nám to Milan Lasica v novembrovej... ...
Celá debata | RSS tejto debaty