Založ si blog

Vyšetrovacia komisia, ktorá nemôže vidieť kamerové záznamy

Nie som právnik, ktorý sa vyzná v zákonoch, možno by stačilo do nich nazrieť a zistila by som viac, len mi akosi nejde do hlavy, ako chce vyšetrovacia komisia zistiť okolnosti smrti dôležitého človeka, pána Lučanského, bez možnosti nazrieť do kamerových záznamov?

Pani Kolíková sa nechala počuť, že kamerové záznamy nemôže poskytnúť, lebo je to zakázané?

Čo vlastne teda bude predložené tejto komisii? To je ako vyšetrovať okolnosti s maskou na očiach. Azda si pani Kolíková myslí, že komisia bude mať akési magické schopnosti.

Beriem to z pohľadu laika, ako výsmech nielen pre komisiu, ale aj pre obyčajných ľudí. Komisia, ktorá má zavrieť hubu verejnosti!

Snáď pri výnimočných situáciách, akou táto nepochybne je, existuje isto výnimka prípustnosti dokazovania, použitia kamerových záznamov. Bežne pri dokazovaní trestných činov sa prehliadajú záznamy kamerových systémov na zistenie skutkového stavu.

Zaujímavý článok, zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/305795-vaezni-budu-pod-dohladom-kamier/ – tak o čo ide, pani Kolíková?

Pani Kolíková teda asi žije v stredoveku, respektíve ako sa jej to hodí, jej dôvod na nemožnosť použiť kamerové záznamy ako dôkaz, nikto jej v tom nezabráni? Pýtam sa komisie, aké budú Vaše kompetencie?

upravené: pre zbytočné nepodnecovanie negatívnych vášní:

„Zoznam najčastejších otázok a odpovedí ku dňu 4.1.2021
Prečo nezverejníte kamerový záznam z cely?
Kamerový záznam z cely neexistuje a ani nemôže. Zákon nedovoľuje monitorovať obvineného 24
hodín, ak nejde o disciplinárny trest alebo chráneného svedka. To nebol prípad Lučanského.
Existujú kamerové záznamy z chodby. Majú ich k dispozícii vyšetrovatelia aj prokuratúra. Na celé
vyšetrovanie dohliada generálny prokurátor Maroš Žilinka, tomu dôveruje aj opozícia, ktorá ho
s koalíciou volila“

Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/573666-zverejnili-dokumenty-suvisiace-s-pripadom-smrti-lucanskeho/

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

Príležitosť voľby

03.03.2022

Nikdy viac, ako v takto ťažko kritických časoch, si máme možnosť uvedomiť, čo je v živote to najdôležitejšie a podstatné. Zrazu sa nám naše vnútorné boje, krivdy a zášť zdajú akési malicherné v porovnaní s tým, čo sa deje v celosvetovom meradle. Cítime, že nám akosi dochádza dych, pri pomyslení na spôsoby myslenia, postoje, názory, ktoré sme mali akosi [...]

Valentyna Kondratievová / Vojna na UA / Zranenie / Bolesť / Spravodlivosť /

Amnesty International chce preveriť svoju správu o Ukrajine

13.08.2022 22:16

Ľudskoprávna organizácia vo svojej správe týkajúcej sa Ukrajiny tvrdila, že ukrajinská armáda ohrozuje civilistov tým, že si vytvára základne a manipuluje so zbraňami v obývaných oblastiach.

Abdal Fattáh Sísí

Egyptský parlament schválil zmeny vo vládnom kabinete, mení sa 13 ministrov

13.08.2022 21:04

Ide o prvú výraznejšiu zmenu vo vláde od roku 2019.

Autonehoda

Vodič taxislužby pod vplyvom alkoholu havaroval, zraneniam podľahol

13.08.2022 18:45

Nehoda sa odohrala na popradskej ceste, ku ktorej došlo v piatok večer. Popradčan Pri nehode sa ďalšie dve osoby zranili ľahko.

Prague Pride

Do pochodu festivalu Prague Pride sa zapojilo asi 55-tisíc ľudí

13.08.2022 17:54

Festival Prague Pride sa naposledy konal v roku 2019. V nasledujúcich dvoch rokoch bol zrušený z dôvodu pandémie koronavírusu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 96750x
Priemerná čítanosť článkov: 1897x

Autor blogu

Kategórie