Založ si blog

Chýba mi tam ľudskosť, súcit

Za posledné dni spoločnosťou burcujú vášne. Niet sa čo čudovať. Lockdown, predstavitelia vlády na prázdninách, zdá sa, bežní ľudia v lepšom prípade v práci, v tom horšom na podpore v nezamestnanosti, v najhoršom v nemocniciach, záhadná smrť pána Lučanského a zoznam by mohol pokračovať ďalej.

Zaujímavý blog som našla od pani Nicholsonovej:

https://nicholsonova.blog.sme.sk/c/552252/prapricina-tragedie-milana-lucanskeho-je-v-dobe-kesu.html

Pre triezvo a povrchne uvažujúceho človeka je tento článok dobrým pohľadom na priebeh a možnú príčinu úmrtia pána Lučanského. Dáva to naozaj racionálny zmysel, len mne osobne tam chýba ľudský náhľad.

Písať o faktoch z jednej strany, kde pán Norbert Paksi údajne vypovedal o tom, ako pán Lučanský chcel mať tiež niečo zato, ako ťahá všetkých zo sračiek, je slovo proti slovu v zmysle jedna pani povedala.

Neviem, či pani Nicholsonová mala možnosť nazrieť aj do spisov, ktoré sa objavili na verejnosti, ale v jednom z nich je spomínané pri výsluchu pána Lučanského, že chce konfrontáciu s Paksim a spol.

Pýtam sa preto, z akého dôvodu mu bola táto konfrontácia odopretá? Prečo tí, čo prípad vyšetrovali, ho nechali čakať vo väznici, odopreli mu prístup k rodine a najbližším? To znamená jediné, že na toto všetko nemajú dôkazy, inak by s nimi už dávno vyrukovali na verejnosť.

Prečo teda pán Lučanský tragicky zahynul? Nuž, pochybností je veľa, veľa je aj tých, ktorí sa oprú o tvrdenia „kajúcnikov“ a tí, ktorí jednoducho uveria, že naša vládna garnitúra očisťuje tento štát od mafie. Čistiť of mafie je výborná vec, prajem im, aby sa im to darilo, ale s ľuďmi, ktorí budú toho reálne schopní, a to nie takých, ktorí poznajú podrazy a zákernosti. Takým človekom bol aj pán Lučanský. Prirýchlo vám ale zmizol z dohľadu. Prečo asi?

Jeho úmrtie považujem za zlyhanie štátnej moci, že nedokázala na základe jednotlivých výpovedí dať dokopy celý príbeh a aj na základe morálky posúdila skutkový stav, zatiaľ bola schopná držať obvineného nakrátko, pretože pocit štátnej, ľudskej moci a egoizmu bol silnejší ako nejaký morálny náhľad.

Akoby ste sa asi cítila, pani Nicholsonová? Očividne podľa vášho blogu ste vážnejšiu osobnostnú krízu nezažila. Ak áno, tak sa ospravedlňujem, ale podľa vašich argumentov tipujem, že asi nie, keď ste príbeh Lučanský postavili do tejto roviny.

Ako by ste brali, keby Vás zranili ľudia z vášho okolia, zranili a zrazili doslova na zem. Tá bolesť musí byť obrovská. Zažila som ju a preto viem, čo sa mohlo odohrávať v hlave pána Lučanského. Myslím si, že s týmto nerátal asi tak ako nikto, koho niekto zradí a potupí jeho česť a vnútornú integritu. Vôbec to nemusí byť o tom, že ak bol presvedčený o svojej nevine, tak by si svoje obhájil, to nepochybne áno, vnímala som ho ako silného jedinca, ale tú ranu, ktorú mu zasadilo jeho prostredie, v ktorom dlhé roky pôsobil, mohlo byť skutočne devastačné. Veď sme ľudia, nie? Načo sa pozerať na to, čo sme niekomu spôsobili, keď nás sa to netýka?

A navyše, záznamy z kamier existujú iba z chodby, pretože monitorovanie cely 24×7 by bolo týraním podľa pani Kolíkovej, čo je síce pravda, len pri takto dôležitých svedkoch/obvinených v jednej osobe, mal platiť pre vás osobitný prístup. Ten teraz dokazujte komisii a predostrite verejnosti. Čakám na výsledky „vášho prešetrenia celej situácie“. Šéf ZVJS už odstúpil, situácia je pre Vás priaznivá, už len vyvodiť nejaké rozumné zavery a opatrenia do budúcnosti, aby Vám len tak nemizli dôležití ľudia.

Môžeme tu nálepkovať #All for# – zámerne neuvádzam mená, pretože si myslím, že vôbec to nie je o prisudzovaní akýchsi výsad. Chápem, že niektorí to berú ako memento, ako otázku cti, ktorá sa má obhájiť. Každý, kto zomrie podozrivou smrťou, aj obyčajný človiečik by si zaslúžil #All for all# To len spoločnosť potrebuje polarizovať medzi hrdinami a zradcami, zbabelcami a lúzrami, čestnými a nečestnými atď. Vôbec to ale nie je o nálepkách.

Okolnosti posledných dní iba vypovedajú a potvrdzujú skutočný morálny úpadok našej spoločnosti ako takej a namiesto toho sa dáva prednosť tomu, kto sa vie lepšie predať. Navonok.

Inteligencia národa vyjadrená účasťou na referende

22.01.2023

Čím je človek starší, tým je skúsenejší a múdrejší, ako sa vraví, a pravdupovediac je to aj pravda. Byť občanom štátu detto. Ak niekto nahliadne do minulosti úspešnosti referend na Slovensku, zdá sa, že sme múdrejší a skúsenejší iba o účasť v Európskej únii. Čerpáme z nej ekonomické injekcie, avšak kritériá bonusu často ani nesplníme. Čím to asi bude? Do [...]

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie priletia prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prídu dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Atentát na Trumpa bol najväčším zlyhaním za desaťročia, povedala šéfka Tajnej služby

22.07.2024 17:05, aktualizované: 17:29

Pred jedným z výborov americkej Snemovne reprezentantov to uviedla šéfka služby Kimberly Cheatleová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 116939x
Priemerná čítanosť článkov: 2249x

Autor blogu

Kategórie