Založ si blog

Nekonečný lockdown a situácia sa zhoršuje -ako ďalej

Neviem ako Vy, ale mám po krk byť zatvorená doma, teda okrem cesty do práce a obchodu. Situácia sa však napriek prijatým garnitúrnym opatreniam zhoršuje, a to máme lockdown od decembra. Nemám však pocit, teda okrem zavretých obchodov malých živnostníkov, ktorí sú už aj tak na pokraji krachu, ak to ešte úplne nevzdali, že žiadny lockdown sa nekoná. Na cestách áut z iných okresov neúrekom, križovatky zaplnené autami, a ľudia po vonku s rúškami, akoby sa nič nedialo.

Chcem tým povedať, že akosi zlyháva kolektívne uvedomenie si, že ak chceme mať pozitívny výsledok v zmysle zlepšenia situácie, aj keď to znie frustrujúco, nedá sa to robiť ako ignorovanie situácie, ktorá tu je.

Už sme požiadali o pomoc zahraničie, áno, takto ďaleko, neviem ako, sme sa dostali až sem, ale teda niečo nie je v poriadku!!!

Chápem, že byť nútení byť zavretí doma frustruje väčšinu z nás, ale ako pozorujem, asi to nie každý dáva.

O vláde snáď nie je treba ani písať, keďže nie sú schopní si zrátať dva a tri a prijať nové, účinnejšie opatrenia. Nekonečný lockdown, viac úmrtí v nemocniciach asi aj hlúpy vidí, že toto nie je cesta, ktorá nás povedie k víťazstvu. To mi chce Matovič povedať, že máme byť zavretí doma neobmedzene?

Táto situácia je naozaj neúnosná pre mnohých, ktorí potrebujú žiť v spoločnosti, najmä deti, ktoré sú nútené mať online výuku a vidno na nich obrovský kus frustrácie z toho, že sú už unavené, vyčerpané. Rovnako, ako ich rodičia.

Kovid automat, kto toto vymyslel? Ja už si myslím, že aj Boh sa už nemôže dívať na to, čo tu súčasná vláda stvára a snáď nás ochráni aspoň tým očkovaním, ktoré je riešením asi tak, ako keď zlomené srdce obviažete gázou.

Zrejme by to nebolo ľahké pre žiadnu vládu robiť pandemické rozhodnutia, len tu sme v akomsi diablovom kolotoči, keď evidentne súčasný „naoko“ lockdown už nič pozitívne neprináša.

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

Príležitosť voľby

03.03.2022

Nikdy viac, ako v takto ťažko kritických časoch, si máme možnosť uvedomiť, čo je v živote to najdôležitejšie a podstatné. Zrazu sa nám naše vnútorné boje, krivdy a zášť zdajú akési malicherné v porovnaní s tým, čo sa deje v celosvetovom meradle. Cítime, že nám akosi dochádza dych, pri pomyslení na spôsoby myslenia, postoje, názory, ktoré sme mali akosi [...]

Valentyna Kondratievová / Vojna na UA / Zranenie / Bolesť / Spravodlivosť /

Amnesty International chce preveriť svoju správu o Ukrajine

13.08.2022 22:16

Ľudskoprávna organizácia vo svojej správe týkajúcej sa Ukrajiny tvrdila, že ukrajinská armáda ohrozuje civilistov tým, že si vytvára základne a manipuluje so zbraňami v obývaných oblastiach.

Abdal Fattáh Sísí

Egyptský parlament schválil zmeny vo vládnom kabinete, mení sa 13 ministrov

13.08.2022 21:04

Ide o prvú výraznejšiu zmenu vo vláde od roku 2019.

Autonehoda

Vodič taxislužby pod vplyvom alkoholu havaroval, zraneniam podľahol

13.08.2022 18:45

Nehoda sa odohrala na popradskej ceste, ku ktorej došlo v piatok večer. Popradčan Pri nehode sa ďalšie dve osoby zranili ľahko.

Prague Pride

Do pochodu festivalu Prague Pride sa zapojilo asi 55-tisíc ľudí

13.08.2022 17:54

Festival Prague Pride sa naposledy konal v roku 2019. V nasledujúcich dvoch rokoch bol zrušený z dôvodu pandémie koronavírusu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 96745x
Priemerná čítanosť článkov: 1897x

Autor blogu

Kategórie