Založ si blog

Kedy sme vyhorení?

Doba je rýchla, povinností a požiadaviek veľa, kolotoč práce, a my samotní sme niekde na vedľajšej koľaji. Stalo sa Vám už niekedy, že ste mali pocit, že zrazu všetko zastalo, doslova, a vy ste boli nútení prehodnotiť váš rebríček hodnôt, lebo ďalej sa tou istou cestou jednoducho ísť nedalo?

Na sociálnych sieťach sa prezentuje vo veľkom dokonalosť a často môžeme získať pocit vlastnej nedostatočnosti, čo začarovaný kruh ešte viac prehlbuje. Sami seba dokážeme uviesť pod tak obrovský tlak, že keby ste otvorili pomyslený poklop, tak by ste jednoducho vybuchli ako keď vybuchne unikajúci plyn. Zbierame si životom a skúsenosťami, či už dobrými alebo zlými, (tie zlé nás zotročujú najviac), kedy si veľakrát rozoberáme situáciu z rôznych uhlov a nie a nie nájsť východiska. Zrazu nepomôže ani utišujúci čaj, prechádzka v prírode, rozhovor s priateľmi, pretože mozog je tak preťažený a prehlušený myšlienkovými produktami, ktoré sú ani neni pravdou, že nestíha filtrovať ani vlastné myšlienky. Je to veľakrát obranný mechanizmus nášho ega, keď ego dostalo na frak a zrazu potrebuje akceptovať podmienky, v ktorých sme sa ocitli. Nie pre každého z nás je to jednoduché, najmä v dnešnej dobe sa prispôsobovať mentálne, duševne a fyzicky. Je preto logické, že vlastné telo je najlepším detektorom prichádzajúcej nerovnováhy. Sme dokonca tak sofistikovaní ignorovaním jeho signálov, že veľakrát sa ho snažíme oklamať a zmiasť nadmerným užívaním kofeínu, energeťákov, CBD a mnohé iné.

Pretože: zmeniť návyky a vzorce myslenia nie je jednoduché, je to ale nevyhnutné, pretože začarovaný kruh sa bude točiť dokolečka. Treba ho zastaviť, prinajlepšom z neho vystúpiť si, vziať si ponaučenie zo svojich chýb, netrestať sa za ne a akceptovať, že sme iba ľuďmi. Nikto nás nemôže nútiť robiť to, čo sami nechceme.

Veľakrát prídeme na to, že príčinou predsa nie je vonkajší svet, ale naše reakcie naň. A tak pomaly vieme prijať potrebné zmeny. Uvedomiť si, nastaviť priority, podľa rebríčka našich hodnôt……Aj tak väčšinou všetci prídeme na tie isté: zdravie, pokoj, láska, pohoda, dobré priateľské vzťahy, dobré rodinné vzťahy, relax, koníčky…..

Zhrnutím vlastne poukazujem na to, že vyhorenie je tu preto, aby sme prehodili výhybku v živote, aby sme zmenili smer k lepšiemu, prosperujúcejšiemu zajtrajšiu a mysleli na sebe, pre seba a následne sa vieme plní dobrej nálady a oduševnenia venovať iným.

10 príznakov syndrómu vyhorenia a otázky, ktoré ich odhalia | Akobuk
Zdroj obrázka: https://akobuk.sk/priznaky-vyhorenia/

Očkovanie je sloboda alebo sloboda očkovania

03.07.2021

Kampaň na presadzovanie názoru o očkovaní ako slobode je zarážajúca v tom, že sloboda je niečo, čo neprichádza pod hrozbou žiadnych reštrikcií, nariadení a príkazov. Sloboda je prejavom vnútorného prežívania jednotlivca, na ktorú nemá právo siahať žiadna iná entita s výnimkou jej obmedzenia v nutných prípadoch ohrozovania slobody niekoho iného, respektíve páchania [...]

Bol Ondráš Machuľa skutočne neprebudený?

13.06.2021

Pekná, poučná poviedka, ktorá pozornému čitateľovi veľa napovie a pripodobní dnešný svet, teda aspoň z psychologického pohľadu. Pamätáte si na postavu Martina Kukučína, Ondráša Machuľu, ktorého nazývali neprebudeným, pretože bol psychicky zaostalý, mladý husiar? Po smrti rodičov vyrastal s tetkou, jeho vzhľad bol ohyzdný, no napriek tomu sa s ním deti rady hrali. [...]

Sebaláska. Ako ju vnímate alebo čo vám o nej nepovedia?

12.06.2021

Stretla som sa viackrát v situácii, keď som vnímala človeka, ako trpí vnútorne práve cez jeho vonkajšie prejavy hašterivosti a uštipačnosti voči mne. Povedala som si, dobre, hovorí to veľa o Tebe, len škoda, že si tú svoju bolesť neuvedomuješ. Určite ste stretli veľa takýchto ľudí a nedajbože ste si kvôli nim niečo sebe vyčítali. Lebo aj to sa môže stať. V [...]

Ivan Saktor

Zomrel bývalý primátor Banskej Bystrice Ivan Saktor

29.07.2021 19:48

Niekdajší šéf Konfederácie odborových zväzov zomrel vo veku 66 rokov.

Ivan Saktor

Vo veku 66 rokov zomrel bývalý primátor Banskej Bystrice Ivan Saktor

29.07.2021 19:17

Saktor dlho bojoval s ťažkou chorobou, ktorej v stredu krátko pred polnocou podľahol.

turecko, povstalci, sýria, armáda, vojaci,

V sýrskej provincii Dará došlo k najprudším bojom za tri roky

29.07.2021 18:50

Ozbrojenci zabili vo štvrtok v juhosýrskej provincii Dará najmenej osem vládnych vojakov a 15 zajali.

smer, fico

Fico spája sily s odídencami od Kotlebu pri organizácii protestu

29.07.2021 17:52

Koalícia pripomína Smeru, že chcel budovať hrádzu proti extrémizmu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 41
Celková čítanosť: 64766x
Priemerná čítanosť článkov: 1580x

Autor blogu

Kategórie