Založ si blog

Tretia dávka

Blíži sa jeseň a pandémia sa podľa médií nezadržateľne blíži a už sú predikované približné čísla nakazených, dokonca aj mŕtvych. Zvláštne na tom je, že pandémia pomyslene zmizla z pozornosti spoločnosti počas leta, prázdnin, dovoleniek, oddychu a nastupuje v tretej vlne začiatkom školského roka, jesene. Pravdupovediac, vedci sa nechali počuť, že je potrebná aj tretia dávka vakcíny, keďže vakcína je schopná nás ochrániť tak na 9 mesiacov.

U nás aktuálne Covid pass platí maximálne na 1 rok, aj o tomto sa vo veľkom diskutuje, aká bude doba jeho platnosti. V Európe si vlády stanovili rôzne obdobia platnosti covid passu a preto sme sa dostali do akéhosi uzavretého kruhu, kde každá krajina má rôzne dlhú dĺžku účinku vakcíny.

Ak vezmeme do úvahy, že prekonanie ochorenia nás ochráni prirodzene na 8 mesiacov, znamená to teda, že sa budeme očkovať každý rok proti kovidu, pretože nemáme zatiaľ nič účinnejšie, ako terajšie vakcíny.

Dokonca aj lotériou motivujeme ľudí, aby sa dali zaočkovať, pretože „Byť zdravým je výhra“! Pekné idey, avšak cesty k nim sú akési nevyspytateľné. Zatiaľ sa zdá, že jediná výhra pre svet, je vakcinovať, v súčasnosti treťou dávkou, dokiaľ sa príde na to, ako dlhú imunitu poskytne spomínaná očkovacia látka, ktorá zatiaľ účinkuje rovnako ako prirodzená imunita po prekonaní ochorenia.

Každý si má možnosť vybrať svoj postoj k veci, či sa vyberie cestou očkovania alebo uverí v lepšie zajtrajšky a zdravým rozumom sa prenesie aj cez pomyslené sváry podivnej svetovej pandémie.

Adresa: https://techbox.dennikn.sk/temy/co-je-digitalny-covid-preukaz-a-co-v-nom-najdete/

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

Príležitosť voľby

03.03.2022

Nikdy viac, ako v takto ťažko kritických časoch, si máme možnosť uvedomiť, čo je v živote to najdôležitejšie a podstatné. Zrazu sa nám naše vnútorné boje, krivdy a zášť zdajú akési malicherné v porovnaní s tým, čo sa deje v celosvetovom meradle. Cítime, že nám akosi dochádza dych, pri pomyslení na spôsoby myslenia, postoje, názory, ktoré sme mali akosi [...]

Robert Fico

Fico je formálne čistý. Pomôže mu to k navráteniu dôvery?

29.11.2022 22:00

Čo zrušenie obvinenia v kauze Súmrak znamená pre dôveru v spravodlivosť? A ako ovplyvní politické dianie v krajine?

káčer

Káčer: Aliancii sa zbrane nemíňajú, Ukrajinu musí ďalej všestranne podporovať

29.11.2022 20:11

Potvrdil, že na schôdzke sa bude rokovať aj o možnom prijatí Ukrajiny do NATO.

Armáda / Vojak / Ruskí vojaci /

Do Kazachstanu ušli pred mobilizáciou nielen státisíce Rusov, ale aj miliardy rubľov

29.11.2022 18:34

Väčšina Rusov, ktorí prišli do Kazachstanu po vyhlásení mobilizácie, krajinu už aj opustila.

irán

Pri protestoch v Iráne zabili vojaci už 448 ľudí vrátane 60 detí

29.11.2022 18:19

Údaj nezahŕňa členov bezpečnostných síl, dodala organizácia Iran Human Rights.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 99990x
Priemerná čítanosť článkov: 1961x

Autor blogu

Kategórie