Založ si blog

Tretia dávka

Blíži sa jeseň a pandémia sa podľa médií nezadržateľne blíži a už sú predikované približné čísla nakazených, dokonca aj mŕtvych. Zvláštne na tom je, že pandémia pomyslene zmizla z pozornosti spoločnosti počas leta, prázdnin, dovoleniek, oddychu a nastupuje v tretej vlne začiatkom školského roka, jesene. Pravdupovediac, vedci sa nechali počuť, že je potrebná aj tretia dávka vakcíny, keďže vakcína je schopná nás ochrániť tak na 9 mesiacov.

U nás aktuálne Covid pass platí maximálne na 1 rok, aj o tomto sa vo veľkom diskutuje, aká bude doba jeho platnosti. V Európe si vlády stanovili rôzne obdobia platnosti covid passu a preto sme sa dostali do akéhosi uzavretého kruhu, kde každá krajina má rôzne dlhú dĺžku účinku vakcíny.

Ak vezmeme do úvahy, že prekonanie ochorenia nás ochráni prirodzene na 8 mesiacov, znamená to teda, že sa budeme očkovať každý rok proti kovidu, pretože nemáme zatiaľ nič účinnejšie, ako terajšie vakcíny.

Dokonca aj lotériou motivujeme ľudí, aby sa dali zaočkovať, pretože „Byť zdravým je výhra“! Pekné idey, avšak cesty k nim sú akési nevyspytateľné. Zatiaľ sa zdá, že jediná výhra pre svet, je vakcinovať, v súčasnosti treťou dávkou, dokiaľ sa príde na to, ako dlhú imunitu poskytne spomínaná očkovacia látka, ktorá zatiaľ účinkuje rovnako ako prirodzená imunita po prekonaní ochorenia.

Každý si má možnosť vybrať svoj postoj k veci, či sa vyberie cestou očkovania alebo uverí v lepšie zajtrajšky a zdravým rozumom sa prenesie aj cez pomyslené sváry podivnej svetovej pandémie.

Adresa: https://techbox.dennikn.sk/temy/co-je-digitalny-covid-preukaz-a-co-v-nom-najdete/

Inteligencia národa vyjadrená účasťou na referende

22.01.2023

Čím je človek starší, tým je skúsenejší a múdrejší, ako sa vraví, a pravdupovediac je to aj pravda. Byť občanom štátu detto. Ak niekto nahliadne do minulosti úspešnosti referend na Slovensku, zdá sa, že sme múdrejší a skúsenejší iba o účasť v Európskej únii. Čerpáme z nej ekonomické injekcie, avšak kritériá bonusu často ani nesplníme. Čím to asi bude? Do [...]

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

voda, nápoj, tekutiny,

Šéf OSN: Prežitie ľudstva závisí od toho, ako bude hospodáriť s vodou

25.03.2023 07:07

Výskum OSN preukázal, že takmer polovica sveta bude trpieť nedostatkom vody do roku 2030.

biden, obrador

Mexický prezident odmietol tvrdenia USA, že časť Mexika ovládli drogové kartely

25.03.2023 07:00

Mexický prezident v piatok pobúrene odmietol komentáre šéfa americkej diplomacie Antonyho Blinkena o drogových karteloch.

Daniel Tupý

Politológ Nociar: Extrémizmus sa presunul z ulíc do vrcholovej politiky

25.03.2023 07:00

Po rokoch úpadku sa extrémistická scéna skonsolidovala, transformovala a začala mať politické ambície.

Stalin / Komunisti / Komunistická strana /

Ako za II. svetovej: Medvedev prečítal šéfom zbrojárskych fabrík Stalinov list

24.03.2023 22:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev na jednom zo zasadnutí citoval z telegramu generálneho tajomníka ÚV KSSZ Josifa Stalina zo 17. septembra 1941

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 104566x
Priemerná čítanosť článkov: 2011x

Autor blogu

Kategórie