Založ si blog

Tretia dávka

Blíži sa jeseň a pandémia sa podľa médií nezadržateľne blíži a už sú predikované približné čísla nakazených, dokonca aj mŕtvych. Zvláštne na tom je, že pandémia pomyslene zmizla z pozornosti spoločnosti počas leta, prázdnin, dovoleniek, oddychu a nastupuje v tretej vlne začiatkom školského roka, jesene. Pravdupovediac, vedci sa nechali počuť, že je potrebná aj tretia dávka vakcíny, keďže vakcína je schopná nás ochrániť tak na 9 mesiacov.

U nás aktuálne Covid pass platí maximálne na 1 rok, aj o tomto sa vo veľkom diskutuje, aká bude doba jeho platnosti. V Európe si vlády stanovili rôzne obdobia platnosti covid passu a preto sme sa dostali do akéhosi uzavretého kruhu, kde každá krajina má rôzne dlhú dĺžku účinku vakcíny.

Ak vezmeme do úvahy, že prekonanie ochorenia nás ochráni prirodzene na 8 mesiacov, znamená to teda, že sa budeme očkovať každý rok proti kovidu, pretože nemáme zatiaľ nič účinnejšie, ako terajšie vakcíny.

Dokonca aj lotériou motivujeme ľudí, aby sa dali zaočkovať, pretože „Byť zdravým je výhra“! Pekné idey, avšak cesty k nim sú akési nevyspytateľné. Zatiaľ sa zdá, že jediná výhra pre svet, je vakcinovať, v súčasnosti treťou dávkou, dokiaľ sa príde na to, ako dlhú imunitu poskytne spomínaná očkovacia látka, ktorá zatiaľ účinkuje rovnako ako prirodzená imunita po prekonaní ochorenia.

Každý si má možnosť vybrať svoj postoj k veci, či sa vyberie cestou očkovania alebo uverí v lepšie zajtrajšky a zdravým rozumom sa prenesie aj cez pomyslené sváry podivnej svetovej pandémie.

Adresa: https://techbox.dennikn.sk/temy/co-je-digitalny-covid-preukaz-a-co-v-nom-najdete/

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

Príležitosť voľby

03.03.2022

Nikdy viac, ako v takto ťažko kritických časoch, si máme možnosť uvedomiť, čo je v živote to najdôležitejšie a podstatné. Zrazu sa nám naše vnútorné boje, krivdy a zášť zdajú akési malicherné v porovnaní s tým, čo sa deje v celosvetovom meradle. Cítime, že nám akosi dochádza dych, pri pomyslení na spôsoby myslenia, postoje, názory, ktoré sme mali akosi [...]

MiG 29

Česi a Poliaci zvládnu chrániť slovenské nebo zo svojich letísk

05.07.2022 07:55

České a poľské stíhačky budú pri dočasnej ochrane vzdušného priestoru Slovenska štartovať prednostne zo základní vo svojich krajinách.

lekár, dieťa, pediater, rodičia

Štát zisťoval, kde chýbajú lekári. Analýza dokázala, že všade

05.07.2022 07:00

Vlani začalo ministerstvo zdravotníctva analyzovať sieť všeobecných lekárov a pediatrov. Vedelo sa, že lekárov je málo, no rezort chcel zistiť, ktoré regióny sú najkritickejšie.

Poland Canada Ukraine Refugees

ONLINE: Zelenskyj o Rusoch: Musíme ich zlomiť. Obnovu Ukrajiny chce začať hneď

05.07.2022 06:25, aktualizované: 09:43

Prezident Volodymyr Zelenskyj nechce čakať na obnovu Ukrajiny po vojne, chcel by to hneď. Odhadované náklady sú viac ako 700 miliárd eur.

Jadrový kufrík

Polovica Rusov sa bojí, že Putin stlačí červený gombík

05.07.2022 06:00

Čo si myslia Rusi, Bielorusi a Ukrajinci o vojne na Ukrajine? Sociológovia predstavili výsledky svojho výskumu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 94826x
Priemerná čítanosť článkov: 1859x

Autor blogu

Kategórie