Založ si blog

Tretia dávka

Blíži sa jeseň a pandémia sa podľa médií nezadržateľne blíži a už sú predikované približné čísla nakazených, dokonca aj mŕtvych. Zvláštne na tom je, že pandémia pomyslene zmizla z pozornosti spoločnosti počas leta, prázdnin, dovoleniek, oddychu a nastupuje v tretej vlne začiatkom školského roka, jesene. Pravdupovediac, vedci sa nechali počuť, že je potrebná aj tretia dávka vakcíny, keďže vakcína je schopná nás ochrániť tak na 9 mesiacov.

U nás aktuálne Covid pass platí maximálne na 1 rok, aj o tomto sa vo veľkom diskutuje, aká bude doba jeho platnosti. V Európe si vlády stanovili rôzne obdobia platnosti covid passu a preto sme sa dostali do akéhosi uzavretého kruhu, kde každá krajina má rôzne dlhú dĺžku účinku vakcíny.

Ak vezmeme do úvahy, že prekonanie ochorenia nás ochráni prirodzene na 8 mesiacov, znamená to teda, že sa budeme očkovať každý rok proti kovidu, pretože nemáme zatiaľ nič účinnejšie, ako terajšie vakcíny.

Dokonca aj lotériou motivujeme ľudí, aby sa dali zaočkovať, pretože „Byť zdravým je výhra“! Pekné idey, avšak cesty k nim sú akési nevyspytateľné. Zatiaľ sa zdá, že jediná výhra pre svet, je vakcinovať, v súčasnosti treťou dávkou, dokiaľ sa príde na to, ako dlhú imunitu poskytne spomínaná očkovacia látka, ktorá zatiaľ účinkuje rovnako ako prirodzená imunita po prekonaní ochorenia.

Každý si má možnosť vybrať svoj postoj k veci, či sa vyberie cestou očkovania alebo uverí v lepšie zajtrajšky a zdravým rozumom sa prenesie aj cez pomyslené sváry podivnej svetovej pandémie.

Adresa: https://techbox.dennikn.sk/temy/co-je-digitalny-covid-preukaz-a-co-v-nom-najdete/

Inteligencia národa vyjadrená účasťou na referende

22.01.2023

Čím je človek starší, tým je skúsenejší a múdrejší, ako sa vraví, a pravdupovediac je to aj pravda. Byť občanom štátu detto. Ak niekto nahliadne do minulosti úspešnosti referend na Slovensku, zdá sa, že sme múdrejší a skúsenejší iba o účasť v Európskej únii. Čerpáme z nej ekonomické injekcie, avšak kritériá bonusu často ani nesplníme. Čím to asi bude? Do [...]

Úvaha: Čo by v dnešných časoch urobil Ježiš?

17.04.2022

Len na úvod chcem povedať, že v nijakom prípade sa nechcem dotýkať veriacich alebo útočiť na ich pohľad na vieru, keďže máme kresťanské sviatky zmŕtvychvstania Pána. Moja viera je silná, preto si v posledných dňoch kladiem otázku, ktorú sme často nosili ako tínedžeri v USA ako prívesok na ruke znejúc: „WWJD“? Pre tých, ktorí vedia, o čom píšem, je tam [...]

Slovensko žije Ukrajinou. Sme tak solidárni alebo sa strácame v bytí?

27.03.2022

Život počas korony sa ešte väčšmi zamotal vojnou, aby život nebol nudný a prípadne aby sme sa viacej starali o blaho iných ako to svoje. Nemôžem opomenúť, že žlto modrá farba sa mi vryla do pamäti asi viac ako nikdy predtým. Konflikt, ktorý vznikol už dávnejšie sa vyvíja smerom, ako sa situácii postavili vedúci predstavitelia krajín, pýtam sa, ako veľmi sa nás toto [...]

Kaczynski lech

Poľská vláda čelí kritike za spochybnenie ruskej stopy v Kaczyňského kauze

19.04.2024 23:16

Letecké nešťastie sa odohralo 10. apríla 2010 pri meste Smolensk na západe Ruska.

Navaľná

Julija Navaľná prevzala nemeckú Cenu za slobodu médií

19.04.2024 21:51

Manželia Navaľní dostali toto ocenenie "za odvahu prejavenú v hnutí odporu a za odvážny a nenásilný boj proti brutálnej diktatúre v Rusku"

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 113108x
Priemerná čítanosť článkov: 2175x

Autor blogu

Kategórie